Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč kradou lidé hry za pár korun?

Poslední dobou si všímám (i v kontextu zajímavých slev na Steamu a pod.), kolik je doopravdy těch lidí, co vždy tvrdili, že kdyby byly hry levnější, tak by je nekradli a vždy si koupili.
Spousta her se dá dnes už sehnat výhodně (a tím nemyslím opravdu jen ty "akce" co byly). Kupříkladu často kradená hra Crysis - běžná cena v alfacompu 320 kč, Crysis Warhead je teď v lednové akci za 250 korun, kompletní Crysis edice stojí 490 korun - podotýkám, že to není sleva, ale běžná cena.A tak bych mohl pokračovat dále, poměrně nový Stalker Clear Sky je na Steamu v akci za 4,99, běžná cena 9,99 a u nás stojí krabicovka v české lokalizaci kolem pětistovky...
Stejně se ale na fórech a různých poradnách neustále objevují dotazy na shánění cracků od těch, co jsou liní si je najít sami a ještě mají tu drzost, když jim to někdy vyčte, nadávat... Prý jsou hry moc drahé a oni CHTĚJÍ hrát, nemají peníze, jsou tu malé platy, naco by platili, když už si platí rapidshare a připojení k internetu? ::) A to, že hry časem slevní? Ne, oni to chtějí hrát HNED.
Pak se všichni diví, že nastupují konzole a výrobcům se do PC trhu zrovna dvakrát nechce - pak že ty hry konzolovatí a nejsou promyšlené tituly. K čemu dávat peníze do vývoje nějakého propracovaného RPG, které si minmálně půlka ukradne, když můžu udělat tupou mlátičku na konzoli, která přitom ale vydělá mnohem více? 3-[
Jaký je na to váš názor, opravdu je tolik PC hráčů tak chorobných warezáků, že by si hru nekoupili už z principu?

Mohl by si prosím někdo přečíst znovu, co jsem původně psal?
MatesRR: Naopak vaše reakce mě přesvědčují, že si máte potřebu nesutále něco dokazvoat vy a reagovat na každý můj příspěvek, abyste se ujistil, že máte pravdu.
Ano, pevné audio CD nosiče si nekupuji od té doby, co mi na PC dvě alba nešly kvůli "ochraně" přehrát. Na video chodím do kina, u zajímavých seriálů si koupím DVD v trafice (který si pak celý dám do nějaké levné krabičky / pouzdra). Bohužel z těch co sleduji, lze v čr legálně sehnat minimum.

Já nikomu nic dokazovat nechci. To mě podceňujete. Já se jen divím, že někdo (v tomto případě Vy) založí tohle vlákno. To že vám nešli audio CD přhrát v PC je normální. Kolikrát mi tu nejde přehrát v PC ani orig. film na DVD :-(.
Ale k věci - mě je to vcelku šumák. Ať se každej koupuje nebo stahuje co chce. Co já chci si koupit to si koupím nebo stáhnu. Rozhodně ale nemám potřebu to řešit na netu a každého upozorňovat na to, že v mém PC je všechno košér. Je pro mě vcelku pochopitelné že "hráči" chtěji hrát novinky. Ale cena takové hry je obrovská, proto jí raději sosnou. Bohužel v ČR nemáme platy (né všichni) takové, abychom si mohli dovolovat origo. PC hry. A už vůbec né, když singl se dá dohrát za výkend. Tím se těchto lidí nezastávám, ale na rozdíl od vás je neodsuzuji. Mnoho her sem také dříve stáhnul... Tak to prostě je a bude. Já to chápu. Vy ne? Myslím že je vám to taky jasné... nebo pořád ne?

Ještě teda odpovím, ať má dušička Kurta pokoj ...
Hru poslední dobou kupuji použité na aukru, nebo kupuji starší tituly v krámě.
Novinky jsem dříve stahoval, protože nemám tolik peněz a touha hrát onu hry je silnější, než morální kodex... Navíc dnešní doba je taková, že stahování všeho začíná být považováno za "normální"... bohužel
Ale jak sem již psal: chápu lidé, co stahují a rozhodně to neodsuzuji a nemyslím si, že stahování je důvod společností, aby nevydávala hry pro PC...

Na otázku v úvodu jsi neodpověděl, ale rejpat ti jde skvěle. :-/
BTW: dělám to obdobně, jako paGEn - s tím rozdílem, že FIFU a podobné "datadisky" nehraju. Originály si kupuji, ale hraju jen to, co za něco stojí (za co mi není líto dát ty prachy). Kupuju často v zahraničí (např. na eBay hry vyjdou často i s poštovným levněji, než tady bez poštovného).

vždycky se kradlo,krade,a vždy bude...a je jenom na té osobě jak se tomu postaví jestli bude také krást nebo ne... někteří bud na to nemají peníze,nebo do toho nechtějí investovat peníze nebo jsou líny kupovat a budou stahovat ale jsou i takový kteří si vše poctivě koupí...myslím si že i ten Crack je někdy dobrý (proč?několik lidi už na to odpověděly)a je to jenom na těch lidí jak se k tomu postaví...určitě každý má něco v PC ilegálně staženo(je jedno jestli hru,film,písničku,nebo nějáky sw)myslím si že tato diskuze je zbytečná...