Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč kradou lidé hry za pár korun?

Poslední dobou si všímám (i v kontextu zajímavých slev na Steamu a pod.), kolik je doopravdy těch lidí, co vždy tvrdili, že kdyby byly hry levnější, tak by je nekradli a vždy si koupili.
Spousta her se dá dnes už sehnat výhodně (a tím nemyslím opravdu jen ty "akce" co byly). Kupříkladu často kradená hra Crysis - běžná cena v alfacompu 320 kč, Crysis Warhead je teď v lednové akci za 250 korun, kompletní Crysis edice stojí 490 korun - podotýkám, že to není sleva, ale běžná cena.A tak bych mohl pokračovat dále, poměrně nový Stalker Clear Sky je na Steamu v akci za 4,99, běžná cena 9,99 a u nás stojí krabicovka v české lokalizaci kolem pětistovky...
Stejně se ale na fórech a různých poradnách neustále objevují dotazy na shánění cracků od těch, co jsou liní si je najít sami a ještě mají tu drzost, když jim to někdy vyčte, nadávat... Prý jsou hry moc drahé a oni CHTĚJÍ hrát, nemají peníze, jsou tu malé platy, naco by platili, když už si platí rapidshare a připojení k internetu? ::) A to, že hry časem slevní? Ne, oni to chtějí hrát HNED.
Pak se všichni diví, že nastupují konzole a výrobcům se do PC trhu zrovna dvakrát nechce - pak že ty hry konzolovatí a nejsou promyšlené tituly. K čemu dávat peníze do vývoje nějakého propracovaného RPG, které si minmálně půlka ukradne, když můžu udělat tupou mlátičku na konzoli, která přitom ale vydělá mnohem více? 3-[
Jaký je na to váš názor, opravdu je tolik PC hráčů tak chorobných warezáků, že by si hru nekoupili už z principu?

Pokud nebudeme brát v potaz audio a video (která je jak principiálně, tak dle zákona trochu jiná věc než software), tak ano, aktuálně ve svém PC nemám nainstalován žádný software, na který bych neměl licenci, či není k užití zdarma.
Ale na to jsem se vůbec neptal. Mě by zase zajímalo, jestli byste se tím kradlo se, kráste se bude, tak v pohodě ošíval, kdyby někdo něco ukradl vám.

jestli byste se tím kradlo se, kráste se bude, tak v pohodě ošíval, kdyby někdo něco ukradl vám.

Nebo když někdo ukradne hudbu vydavatelům a autorům ....
Zajímavé. Sám uznáte, že máte neleg. hudbu a film a tvrdíte, že krást se nemá :-D:-D
Opět zdůrazdňuji, že se tímto nikoho nezastávám a nikoho v tomto nepodporuji. Ale ani nezakládám tyto debaty o tom, kdo je zloděj a kdo není (i když krade audio - video)..

Jenže problém je v tom, že hudba u nás nelze elektronicky koupit. Skladovat kopy CD a DVD nepotřebuju - nač, když je to stejně jen nosič digitálních dat? Parodie typu i-legalne.cz, které nabízí pronájem hudby pro přehrávání pouze v jednom specifickém přehrávači v jednom specifickém OS a ve vybraných přenosných zařízení, to opravdu ne.
Svět používá iTunes, v ČR bohužel nedostupný, stejně jako spousta filmů či seriálů, která u nás oficiálně k dostání bohužel není.
Pokud byste rozumněl psanému textu, tak narážím na ty, co si tu hru nekoupí, i když jde sehnat za ceny typu 140 kč, 250 kč a podobně. Dle mého je to naprostá ubohost 3-[

Skladovat kopy CD a DVD nepotřebuju - nač

- možná proto, že to unás jinak leg. nejde ... Ale to, že nechcete mít doma hromady cd/dvd vás přeci neomlouvá. Takto ospravedlňujete kradení audio cd?

narážím na ty, co si tu hru nekoupí, i když jde sehnat za ceny typu 140 kč, 250 kč a podobně. Dle mého je to naprostá ubohost

- stejné jako s tou hudbou a filmem ... ;-)

kdyby byly hry levnější, tak by je nekradli a vždy si koupili

Ti lidi to rikaji, aby meli duvod ke stazeni hry...
Ted kdyz jsou ty akce na steamu, tak uz jsem koupil 5 her a doufam, ze jeste nejake koupim.
Ale nektere ceny her jsou fakt vysoke, ja bych treba patnact stovek za hru nedal. To ale neznamena, ze bych tu hru stahnul.

Osobně na gog.com 2, na steamu 3 a ještě mám v obchodě zarezervovány 2 krabicovky. To mi při tom, jak často mám na hry čas, bude stačit na hóódně dlouho ;-)
Ano, já bych tolik peněz za hru také nedal, nevadí mi si rok dva počkat, než bude levnější - navíc bývá díky patchům odstraněno dost problémů a člověka tolik netrápí nároky na hardware.

Stejně se ale na fórech a různých poradnách neustále objevují dotazy na shánění cracků od těch, co jsou liní si je najít sami a ještě mají tu drzost, když jim to někdy vyčte, nadávat...

Ještě zareaguji na toto ... Pak už sem reagovat nebudu - nemá to cenu, je to naprosto zbytečné vlákno.

Já také sháním cracky (né na fórech atd - najdu si ho vždy sám). Cracky používám i do legálně koupených her. Složí mi k tomu, abych vždy nemusel hledat CD/DVD které hra ke spuštěn vyžaduje. - to samozřejmě né u on-line her.

Hoow - domluvil sem

Takže popořadě - kdo hraje ponejvíce hry? Mladí 10 - 20 let. Vydělavají tito mladí peníze? Ne. Nebo ne tolik, aby si mohli dovolit tu hromadu her, který chcou hrát. Kdo tedy vydělává peníze? Rodiče. Jsou ochotni koupit potomkovi hru? Určitě ano, ale když potomek hraje 4 hry za měsíc? Budou rodiče i nadále ochotní? Určitě ne. Takže nejde jen o to, jestli si ukradnou/koupí jednu hru, ale že těch her jsou mraky a na všechny peníze nejsou. Jen málokterej rodič bude potomka podporovat v neustálým hraní a ono 300Kč není moc, pokud jde o jednorázovku, při větším množství je to slušná suma peněz. Spousta rodičů taky počítačům příliš nerozumí, tak nevidí důvod utrácet prachy za hry, když už ten krám sám o sobě stál tolik peněz. Není to tak jednoduchý, jak ty to vidíš.
Další věc je placení na Steamu - je to v principu jednoduchý, ale spousta lidí nemá k platbě po internetu důvěru, nebo ani netuší, jak na to (a já jsem jeden z nich, možná si to založím, ale až vykoumám, co a jak).

Ne, já naopak chápu, že desetiletí kluci si budou těžko kupovat desítky her. Jenže hry nehrajou jen malí kluci, chtěl jsem poukázat hlavně na ty, co na to mají, ale raději si ji ukradnou protože...viz mé důvody v mém původním příspěvku. Prostě z principu, že když to jde sehnat zadarmo, tak si to kupovat nebudu.
Ad. Steam, Paypal apod., o tom, jak na e-nákupy mimo v čr, byl článek na živě, konkrétně založení PayPal a následně nákup něčeho na ebay. Myslím si, že velmi srozumitelný pro laika, natož pro stálého návštěvníka poradny.net.;-)
Edit: Možná, že jsem se svým názorem sám, ale zajímá mě, jak se na to dívají ostatní.

Já si kupuji všechny dobré tituly ,na kterých je vidět ,že na nich někdo pracoval a dla si na nich záležet (Crysis,Assasins ,ale třeba i roller coaster tycoon ,counter strike atd.).Ale ať se na mě opravdu lidé nezlobí ,když jsi stáhnu jejich FIFU od EA.Protože to co oni za ten rok udělají ,nestojí ani za 50 korun.Změní soupisky ,přidají dvě animace a ve výsledku za to chtějí dvanáct stovek ,to mě opravdu dokáže naštvat.Jinak až na hudbu a filmy a pár vyjímek (tipu FIFA,NBA atd.)mám vše legální.

Mohl by si prosím někdo přečíst znovu, co jsem původně psal?
MatesRR: Naopak vaše reakce mě přesvědčují, že si máte potřebu nesutále něco dokazvoat vy a reagovat na každý můj příspěvek, abyste se ujistil, že máte pravdu.
Ano, pevné audio CD nosiče si nekupuji od té doby, co mi na PC dvě alba nešly kvůli "ochraně" přehrát. Na video chodím do kina, u zajímavých seriálů si koupím DVD v trafice (který si pak celý dám do nějaké levné krabičky / pouzdra). Bohužel z těch co sleduji, lze v čr legálně sehnat minimum.

Já nikomu nic dokazovat nechci. To mě podceňujete. Já se jen divím, že někdo (v tomto případě Vy) založí tohle vlákno. To že vám nešli audio CD přhrát v PC je normální. Kolikrát mi tu nejde přehrát v PC ani orig. film na DVD :-(.
Ale k věci - mě je to vcelku šumák. Ať se každej koupuje nebo stahuje co chce. Co já chci si koupit to si koupím nebo stáhnu. Rozhodně ale nemám potřebu to řešit na netu a každého upozorňovat na to, že v mém PC je všechno košér. Je pro mě vcelku pochopitelné že "hráči" chtěji hrát novinky. Ale cena takové hry je obrovská, proto jí raději sosnou. Bohužel v ČR nemáme platy (né všichni) takové, abychom si mohli dovolovat origo. PC hry. A už vůbec né, když singl se dá dohrát za výkend. Tím se těchto lidí nezastávám, ale na rozdíl od vás je neodsuzuji. Mnoho her sem také dříve stáhnul... Tak to prostě je a bude. Já to chápu. Vy ne? Myslím že je vám to taky jasné... nebo pořád ne?

Ještě teda odpovím, ať má dušička Kurta pokoj ...
Hru poslední dobou kupuji použité na aukru, nebo kupuji starší tituly v krámě.
Novinky jsem dříve stahoval, protože nemám tolik peněz a touha hrát onu hry je silnější, než morální kodex... Navíc dnešní doba je taková, že stahování všeho začíná být považováno za "normální"... bohužel
Ale jak sem již psal: chápu lidé, co stahují a rozhodně to neodsuzuji a nemyslím si, že stahování je důvod společností, aby nevydávala hry pro PC...

Na otázku v úvodu jsi neodpověděl, ale rejpat ti jde skvěle. :-/
BTW: dělám to obdobně, jako paGEn - s tím rozdílem, že FIFU a podobné "datadisky" nehraju. Originály si kupuji, ale hraju jen to, co za něco stojí (za co mi není líto dát ty prachy). Kupuju často v zahraničí (např. na eBay hry vyjdou často i s poštovným levněji, než tady bez poštovného).

vždycky se kradlo,krade,a vždy bude...a je jenom na té osobě jak se tomu postaví jestli bude také krást nebo ne... někteří bud na to nemají peníze,nebo do toho nechtějí investovat peníze nebo jsou líny kupovat a budou stahovat ale jsou i takový kteří si vše poctivě koupí...myslím si že i ten Crack je někdy dobrý (proč?několik lidi už na to odpověděly)a je to jenom na těch lidí jak se k tomu postaví...určitě každý má něco v PC ilegálně staženo(je jedno jestli hru,film,písničku,nebo nějáky sw)myslím si že tato diskuze je zbytečná...