Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky pocitac na COD MW 2? Nie skladacka.

Ahojte.

Tato otazka mozno nesuvisi cisto s hrami ale aj tak...

O chvilu vychadza COD Modern Warfare 2. Rad by som si pri tejto prilezitosti kupil novy pocitac. Doteraz som si PC vzdy skladal, no tentokrat som jednoducho lenivy a okrem toho sa uz davnejsie nevyznam v jednotlivych komponentoch.

Preto prosim o odporucanie na kupu hotoveho pocitaca. Z roznych, cisto subjektivnych dovodov, prosim o odporucania na PC od vyrobcov:
1. Fujitsu (vyrazne preferujem)
2. Lenovo
3. HP
PC malo byt schopne utiahnut hru COD MW 2 na maximalnych nastaveniach rozlisenia a kvality.

Z hladiska ceny zatial nemam stanoveny limit - suvisi to s tym, ze uz netusim, ake su ceny jednotlivych komponentov.

Vdaka za precitanie.

Zatial sa mi praveze javi pravy opak. Vo firme mam 4 PC od Fujitsu a 1 PC od Lenovo. Jasnacka, ze su to iba kancelarske stroje (aj ked s vyraznou vykonovou rezervou), ale aj tak - kazdy z nich stal priemerne cca € 500 bez DPH a to vratane Win XP Pro. Osobne nemam sancu v takejto cene postavit porovnatelne PC ako skladacku z komponentov. A uz vobec nie tak esteticky.

problém "optimalizované výroby" je ten, že až na výjimky nevyrábí herní počítače. Výjimky existují (Alienware, Acer), ale spíše jen potvrzují pravidlo.

Pak si koupíš takový "optimalizovaný" PC a zjistíš, že do něj herní grafiku nedáš, protože tam

a) nevleze
b) nemá dimenzovaný zdroj a tento zdroj není standardní

Vdaka touchwood, take nieco som potreboval pocut - ak Ta spravne chapem, hotove PC nie je v tomto pripade spravna cesta, tak?

Ono je to tak, ze som velmi prijemne prekvapeny kvalitou takychto hotovych PC, najma od Fujitsu. Za velmi primeranu cenu (treba povedat, ze mam moznost kupovat priamo u distributorov) je funkcny a vyladeny stroj. Urcite je tento moj nazor podmieneny aj tym, ze za cias mojho skladania bol obvykly scenar takyto:
1. vyber komponentov - trvanie aj niekolko dni
2. nakup komponentov - obvykle v roznych velkoskladoch, trvanie aj niekolko dni
3. cakanie na piatok, resp. vikend - skladanie mi zabralo obvykle cely den
4. instalacia SW - v podstate bez problemov
5. niekolko dni prevadzky, kedy som obvykle nieco doinstalovaval, nastavoval, otravoval kamaratov a podobne.
A toto cele sa nakupom hotoveho PC pre mna zredukovalo na jednoduchy nakup typu pridem/zaplatim/odidem/vybalim/zapnem.
Samozrejme, ze body 1 az 5 trvaju tak dlho pravdepodobne len mne... :-)

Voci Acer mam vyrazne predsudky. Aky je Tvoj osobny nazor na desktopy od nich?

O Alienware som zatial nepocul. Idem si pozriet nejake informacie. Podla Teba, je tam pomer cena/vykon aspon trochu primerany, alebo je to skor predrazene, ak sa spocita cista cena komponentov?

hotove PC nie je v tomto pripade spravna cesta, tak?

ano, tak to lze říct. Netvrdím, že to platí pro všechna taková PC (např. Dell Precision nebo vyšší už tou kartou vybavíš, ale tohle opravdu už nejsou kancelářské PC za pár tisíc.

Co se bodů 1. - 5. týká, záleží na tom, kde a jak nakupuješ. Větší obchody jsou schopny tebou vybrané komponenty poskládat (více či méně profesionálně) a i předinstalovat (to ale není konfigurace PC). Totéž platí pro "garážníky", tam leckdy dostaneš PC už plně předkonfigurované včetně tebou vybraných aplikací (samozřejmě freeware - tak to třeba dělám já). Tedy lze říci, že celý problém lze minimalizovat na pár hodin..

Acer jako takový problém není - problém jsou jeho levné a levnější modely, které sází na HW vybavenost na úkor kvality zpracování a hlavně materiálů. Na desktopech se toho navíc dá zkazit daleko méně než na noteboocích.

Alienware je prémiová značka, nyní vlastněná Dellem. Podle toho čekej kvalitu i cenu :-)