Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte hru !!!

Tak zjišťuji, že mi uteklo mnoho herních kvalitních titulů ...
Proto bych rád, kdyby jste sem psali název (podle vás dobré) hry a co vás na ní uchvátilo.
Nějaké OT a zbytečný příspěvky si nechte od cesty.
Také chci požádat admini o připíchnutí

loading...

Já začnu a alespoň bude jasné, jak si to představuji:
Teprve teď jsem na ní narazil a jsem za to rád -

Dead space > dostala mě úžasnou hororovou atmosférou a parádní grafikou !!! Podle mě kvalitní nástupce výborného Dooma 3 !!! - neni co dodat.

Tom Clancy's H.A.W.X > Arkádový simulátor bojových letadal s dobrou grafikou, snadnou ovladatelností letadla a výbornou hratelností (i na klávesnici a myši). Ta snadnost ovládání a přitom atmosféra boje mě prostě bavila !

Novou, či starou? Těžko říct, musíš definovat oblíbený žánr. Já osobně preferuji RPG, takže bych ti doporučil akorát tak něco z této oblasti (a to mi jich asi taky dost uteklo).
Z novějších RPG se mi moc líbil Zaklínač, výborná grafika, hudba, zvuky, příběh, dabing postav je taky velmi slušný. Dokonce jsem si to zahrál dvakrát po sobě, abych vyzkoušel, jaký vliv na hru bude mít, když udělám naprosto opačná rozhodnutí, než když jsem to hrál poprvé.
A starších her bych doporučil více, ale ty asi nechceš, co?

Tož musím dát svoje oblíbený, i když už i jinde mnou uvedený:
Fallout 1,2 - grafika sice stará, ale z hlediska hratelnosti nepřekonán.
Baldur´s Gate - klasické RPG s pravidly AD&D
Diablo II - opět klasika, nenašel se klon této hry, který by ji překonal
Might&Magic 6 (7 a 8) - dungeon, ne každýho to chytne
A rozhodně herní bomba - Oblivion - hra se samými superlativy

A jedna méně známá, ale zábavná akční hra je Armed and Dangerous od Lucas Arts. Dá se vcelku rychle dohrát, ale už jsem ji mockrát hrál dokola.

Staré:
System Shock 2
Podle mě nejlepší cyberpunk game všech dob. Kombinace FPS a RPG (akční RPG). Vynikající amatérská čeština. Mnohem lepší než Bioshock, IMHO lepší než DeusEx (1), což by bylo doporučení č. 2 ze starších věcí... System Shock 2 považuji za nejlepší hru všech dob, co jsem kdy hrál a co znám.

Nové (na všechny existují demoverze, můžeš zkoušet):
Je toho strašně moc (vlastně i těch starých věcí), záleží, jakému okruhu her dáváš přednost. Takže pár mých tipů (nemám rád RTS, tahové strategie, sportovní hry a multiplayer):
Portal - to tu ještě nebylo, naprosto nový princip hraní. Existuje i řada levelů od amatérských tvůrců, často překonávající ty původní. A obsahuje Still Alive: watch 8-) Pro hráče, sledující sérii Half Life, skoro povinnost; předpokládá se, že Episode 3 bude nějak navazovat nejen na Ep2, ale i Portal.
I-Fluid - zajímavá causal hra. Demo je na Steamu
FUEL - spoustě lidí připadá nudná, ale desítky tisíc km2 krajiny a 200.000 mil cest představuje prakticky neomezené možnosti závodění navěky.
GRID. Všichni teď mluví jen o NfS Shiftu, ale ten mi naprosto nesedl (ovládáním na klávesnici - volant odmítám používat). Podle mě závodním hrám kraluje právě GRID (pro ty, kdo raději arkádu než věrnou simulaci).
Audiosurf - taková hříčka, hudební hra. Hudba se nemusí jen pasivně poslouchat, ale může se aktivně hrát.

...snažil jsem se vypichovat věci, které tady nebudou jiní uvádět.

System Shock2 není v žádném případě lepší než Bioshock nebo dokonce DeusEx(1) !
V DeusEx je stale se rozpletajici pribeh, dialogy s postavami na ktere lze ruzne reagovat.

Proste ani na jedno System Shock2 nema ! Tim netvrdim ze System Shock2 je spatna hra, ale proste jsou uz lepsi, modernejsi a atmosferictejsi hry.

Proste ani na jedno System Shock2 nema ! Tim netvrdim ze System Shock2 je spatna hra, ale proste jsou uz lepsi, modernejsi a atmosferictejsi hry

já myslím, že co člověk, to názor a proto bych se tady tak nepobuřoval, že někdo řadí System Shock2 nad Deus Ex;-) Někdo rád holky, jinej vdolky a o tom je i tahle anketa...tak doporuč a nesuď názory jiných:))
Taky dost záleží na tom od kdy člověk hraje atd...já třeba nedám dopustit (mmj) na Stíny nad Rivou, protože to bylo i v době kdy ještě vznikaly hry stylem "co kus to originál a hrouda zlata" něco super a byla to jedna z prvních her co jsem hrál (když pominu C64:-)). Naprosto mě chytla, přitom můžu říct na 187,5%, že dnešní generaci hráčů (děcka 8 - 17) by to absolutně nic neřeklo. Na dnešního hráče příliš složitý vývoj postavy, příšerná grafika a dál by nejspíš žádný nedošel...raději by sáhl po modernější, atmosféričtější hře, kterých má přes kopírák v každém obchodě deset, akorát s jiným názvem:-)

Prostě každýho věc, co si osobně považuje za herní TOP;-)

Každý má svoje preference, psal jsem svůj názor (obecně nejlepší hra neexistuje). Někomu se třeba nejvíce bude líbit počítačové zpracování Barbie, jinému CoD.

Bioshock je určitě graficky hezčí hra. Ovšem RPG možnostma, které má SS2, podle mě daleko zaostává. Nebo obráceně: Bioshock zdaleka nevyužil potenciál, který měl (nedostatek času díky tlaku vydavatele, přizpůsobení se současnému mainstreamu, který složité hry moc nechce..)

DeusEx hodnotím taky velmi vysoko. Ve srovnání s SS2 je ale u mě až na druhém místě.

Tak taky přidám, moc se mi nechce lovit v paměti, tak jen ty, co si člověk vybaví hned:-)

Starší:

Jagged Alliance 2 - luxusní strategie, najímání žoldáků, kteří jsou věrohodní (každý nějak mluví, buď žvatlá rádobyanglicky nebo na to peče a gavorí parusky, prostě skvělý dabing), někteří se nemají rádi, takže v týmu spolu nebudou atd...dlouhé hodiny zábavy v tahových bojích...

Azrael´s tear - hodně stará adventura z templářského prostředí se silným příběhem a atmosférou

Spellcross - tahovka od slovenských tvůrců, prakticky první hra z česka - slovenska, co se prodávala i v zahraničí - mix fantasy a techniky, výborná hratelnost

Blade of darkness - předchůdce dnešních šermířských her, na svou dobu nadčasový, bohužel zapadl:-( Ale vysoká obtížnost a systém komb je pro mě nezapomenutelný - pozitivně:-)

Black&White - aneb kterak býti bohem:-) Žánrově těžko zařaditelný mix RTS a tamagoči:-D

Novější:

Prince of Persia trilogy - zejména Warrior within a Two thrones jsou dobře akční, našlapané tituly...

Z novějších: Za mě Fallout 3: Výborná atmosféra prostředí,které prošlo jadernou válkou.Dobrý příběh,pěkná grafika i na nižší detaily.Dobré questy a hratelnost.

Ze Starších: Rozhodně česká Mafia.Dokonalý příběh.Na tehdejší dobu pěkná grafika,velice originální zpracování.Výborný dobový soundtrack.

novější

Crysis-Klady-pěkná grafika/speciální oblek z hodně funkcemi/není to nudná akce/pěkné mise
Zápory-snad zatím nejnáročnější hra na grafiku(nedá se hrát na ultra high)

Starší

Mtx mototrax-dobrá grafika na tu dobu a na hw nároky/zábava pro jednoho/velice dobrá hratelnost pro dva hráče

zápory-opakující se tratě(v dnešní době asi není problém si nějaké postahovat)

Sorry, já skončil s hraním už před pár lety, takže budu za dinosaura: Far Cry, Half Life, Mafia, Alien vs. Predator 2, Syberia, především jednička byla skvělá. Pár nových titulů jsem taky zkusil, ale asi stárnu - nebavilo mě to. Je fakt, že Portal byl jakž takž, Mass Effect taky ušel, ale jinak nevím.