Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Fiha to jsou drsonove. To je velke lakadlo. Pritom to uz vypadalo, ze ty free hry zacnou omezovat a…
RedMaX 21.05.2021 07:10
RedMaX
Já jejich klienta mám od doby, kdy dali ven první hru zdarma (myslím Subnautica). A poctivě si všech…
L-Core 21.05.2021 09:38
L-Core
Jednou ti to bude k prdu. Přijde doba, kdy se hry nebudou kupovat, ale bude se platit měsíční popla…
Zajdaz 21.05.2021 19:14
Zajdaz
Až tu nebudu, jistě :) Taková doba třeba přijde, ale nevěřím, že se bude týkat všech her. A nemyslím… poslední
L-Core 22.05.2021 08:34
L-Core

Já jejich klienta mám od doby, kdy dali ven první hru zdarma (myslím Subnautica). A poctivě si všechny hry zdarma hážu do knihovny, opravdu tam mám úplně vše, co vypustili - i to, co mám např. na Steamu či jinde :) Jsem to teď počítal, celkem tam mám 209 položek

Nainstalovaných/hraných mám teď asi 15. Dost z nich je možno hrát bez spuštěného klienta (neběží ani na pozadí či ve službách).
Dvě hry (Satisfactory, Manifold Garden) a pár DLC (QUBE 2) jsem tam i koupil.

Jednou ti to bude k prdu.

Přijde doba, kdy se hry nebudou kupovat, ale bude se platit měsíční poplatek v rámci kterého budeš mít přístup ke všem hrám v dané službě. Samozřejmě nejspíš budou různé výše členství a jiné fígle, jak z hráčů vytáhnout další peníze. Ale hry se už nebudou do knihovny přidávat. A předpokládám, že průkopníkem toho bude hry vesele rozdávající Epic. :)

Až tu nebudu, jistě :)
Taková doba třeba přijde, ale nevěřím, že se bude týkat všech her. A nemyslím si, že ti přitom seberou, co sis už dříve koupil.
Spíše si myslím, že systému poběží paralelně. Nové hry bude možno "koupit" jako dnes nebo je mít v předplatném, kde můžeš hrát vše, co je v katalogu. A třeba některé hry budou pak jen v tom předplatném.
Na druhé straně mám dostatečnou zásobu her; pokud by odteď nevyšla už nikdy ani jedna, mám co hrát do konce života - a stejně to všechno nestihnu.

Na systém měsíčního placení čehokoliv jsem alergicky. Zavrhl jsem Adobe/Zoner a přešel na Affinity. Nezajímá mě Netflix, Spotify, placená TV. Nestojím o MS Office 365, postačí mi 2007/2019. Oželím měsíční předplatné webových novin, časopisů apod. kvůli "prémiovému" přístupu. Ono by to taky mohlo dopadnout tak, že by člověk nestačil všemožné služby platit. Ale pochopitelně ten měsíčních poplatků se tvůrcům líbí, dostávat peníze pořád a (když to přeženu) v případě software skoro za nic. Vezmi třeba fotošop z CS6 a ten současný: myslíš, že ty desetitisíce a desetitisíce za těch pár změn stojí za to? A jakmile jednou přestaneš platit, končíš? Zoner s velkou pompou zařízl pokračování ZPS 18 a přešel na předplatné X; pár vylepšení a teď už neví kde by co by, tak tam narvali jakýsi videoeditor. Časem přidají něco na vypalování, texty, tabulky a hudbu… stojím o to? Ani náhodou. ZPS 18 funguje pořád a jako katalog a prohlížeč mi naprosto vyhovuje a postačuje.

Ale i já jsem svou zásadu 2x porušil. Stal jsem se ve vhodný okamžik (jedno)měsíčním předplatitelem BigFishGames (tam ale není přístup k celé knihovně, jen výrazně lepší ceny při nákupu), pořídil si výhodně spoustu her a členství zrušil. A po nějaké době tohle zase na měsíc obnovil a sbírku doplnil.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru