Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všechny hry padají, zamrzají

Dobrý den,
koupil jsem si komplet nové komponenty do PC a všechny hry zamrzají a padají. Problém nastane vždy tak po 5 minutách, kdy se hra sekne a následně zčerná obrazovka nebo rovnou vyskočí na plochu. Nevíte někdo prosím čím to může být ? Grafika nikdy nemá teploty vyšší než 70 C.

Specifikace:
Základní deska: Gigabyte 970A-UD3 (BIOS F4)
Grafická karta: ASUS nVidia GeForce GTX 560 Ti 830 MHz
Procesor: AMD Phenom II X4 975 Black Edition 3.60 GHz
RAM: 4 GB DDR3
Zdroj: Fortron Epsilon 600W

RAM byly zkontrolovány MemTest, bez chyby. Grafickou kartu jsem používal nějakou dobu na starší desce se starším procesorem a vše jelo jak mělo (ASUS M2N-E a AMD Athlon 64 X2) a procesor je také v pořádku, neboť je již druhý, který jsem na této sestavě zkoušel a oba dělali stejné problémy (jednalo se o stejný procesor AMD Phenom II X4 955, který odešel následkem mechanického poškození mou maličkostí a koupil jsem 975).

Předem děkuji za pomoc.

A ano, chyby se schodují s pády nebo zamrznutí her. Například chyba Application Hang při hraní The Darkness II, kdy se hra sekla a dále pomohlo jen vypnutí přes Task Manager (vím že hrou to není, neboť jsem ji dohrál na dříve zmíněné starší desce bez problémů). Plus ještě další chyby Application Error, které se vyskytly ve stejnou chvíli i u programů Daemon Tools a antivir.

Myslím si, že jde o přehřívání.

Tak to otestuj na teploty -
Pro CPU – OCCTP / Linpack

Pro GPU – FurMark / Extreme Burnimg Mode (test se vypíná přes Esc)

Oba testy se musí hlídat ! Zatíží CPU a GPU na Max.

( před použití programů si o nich přečti)

Ať je jistota jestli jde o procesor nebo g.kartu.