Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Assassin's Creed III - ovládání postavy

Nevím, jestli to je můj problém, ale připadá mi ovládání postavy (lezení, skákání..) neuvěřitelně kostrbaté, nepohodlné. Tedy na klávesnici, s defaultním ovládáním.

Odehrál jsem jednu misi (v opeře) a to lezení, to je jedno velké utrpení. Hned na začátku, snad 3 minuty mi trvalo, než se mi podařilo vůbec seskočit z žebříku zpět na zem. Tipuji, že s gamepadem by to asi mělo být lepší. Nu co, je to zadarmo, hrát to nemusím, gamepad nemám a nechci, tak půjde hra asi z disku pryč.

Unity a Syndicate mi připadají uživatelsky o dost příjemnější, co se týče ovládání.

Jsem v tom sám? ;-)

Seskakuje se klávesou "E". Ovládání mi přijde celkem v pohodě, až na držení pravého tlačítka myši pro sprint, v tom je pohodlnější gamepad, avšak to by se dalo vyřešit přehozením funkcí pravého tlačítka a mezerníku.

Spíše mě štve prasácká optimalizace.

Éčko jsem také mačkal, ale ten můj pajdulák se držel žebříku jak veš kožucha. Akorát WSADem jsem s ním mohl lozit nahoru a do stran (kamera přitom občas v rozích dělá podivuhodné střihy).

Mně to ovládání připadá překombinované - a to jsem ještě vůbec nebojoval, co jsem viděl nějaké video, tak tohle bude asi nad mé síly. Trápit se kvůli tomu nebudu.

Optimalizace mi nevadí, vše mám na maximum a hra je naprosto plynulá.

Souboje jsou lehké - prakticky stačí Ečkem blokovat a pak dát levým myšítkem sekci protiúderů (pěkně silných, mimochodem). Nicméně k té optimalizaci - mám vše na max kromě anti-aliasingu, ten jsem nechal na nicneříkající "vysoké" nastavení (celkově grafické nastavení je bídné)... ve městě mám okolo 30 FPS, někde framerate klesá i pod 30. Když dám vše na low tak se dostanu na 60 FPS. Mám Xeon 1241v3 @ 3,50 GHz a RX480 4GB, jedu na rozlišení full hd - využití procesoru se pohybuje okolo 40% a grafické karty kolem 30%, hlavně že ta v menu jede na 100%... Jasně zprasená optimalizace.

Je to o zvyku, jako všechny AC díly.. Je to prostě zase další díl, kde i přesto že zůstali všechny předchozí prvky a nepřibyl žádnej novej, tak to ovládání prostě změnit museli, aby si hráči museli zvykat na novo..

Mě to přijde taky, občas to lezení, nebo když běhám po horách a chci se rychle otočit občas je to dost problém, ale pro mě to teda není důvod hru mazat.