Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA5 startuje a už to začíná

Some customers are experiencing issues Installing or Playing GTAV due to a Windows User Account Name error.

Pokud ve jménu windowsáckého účtu jsou některá písmenka, může to být problém. Podporovaná jsou malá a velká písmena anglické abecedy a číslice 0-9.

Návod na vyřešení: https://support.rockstargames.com/hc/en-us/article s/204772198-How-to-Fix-Problems-Installing-or-Play ing-GTAV-PC-On-Windows-User-Accounts-Containing-Ce rtain-Characters

Je tu někdo takový, s účtem obsahující třeba diakritiku? Nějaký "Žvýkající Ďůrrr"? :-p

Hrál jsem dneska asi 2 hoďky a řekl bych, že kamera drží jak přibitá. I když to třeba ručkou otočíš v rychlosti o 180 stupňů do protisměru, kamera se zpoza auta ani nehne a ty pořád vidíš jasně před kapotu auta ;-) Můžu nahrát i video...

Jinak - hra vypadá skvěle, možná bych jenom uvítal větší dohlednost a i když to s optimalizací vypadá dobře, tak mi na nejvyšší nastavení nestačí ani 3GB VRAM, hraju na skoro maximální nastavení ve 1920x1200(vše krom MSAA, stínů ve vysokým rozlišení, na to prostě nezbyla paměť) fps nejdou pod 40, asi největší čoču to ale dostává na dálnici, kde je ten provoz docela maso, jinak se to většinou pohybuje kolem 45-60fps. To jen pro ty, co spekulují o náročnosti.

No sláva :-)

Zkus nějaké krátké video z jízdy ve městě (pravoúhlé zatáčky, bez šáhnutí na myš) natočit a někam hodit, předem díky.

Koukám na tvou sestavu, mám obdobnou (i5-3750, nV770/2GB, 8GB RAM), tak předpokládám v 1280*1024 bezproblémový chod (skoro) na max. Instaloval jsi ty nové nV drivery nebo ti to tak jede i na starší?

já mám jen Phenom II X4 965 a GTX660 a GTA V mi jede nějak dobře :-D, detaily "jen" všechno High a mám tak 40-50fps, ale z mého PC fakt ždímá max, vytížení všech jader CPU mam v OSD přesně místama 100%, taky grafika 100% a ramka taky skoro 100% - musel jsem dát 6GB těch 4GB je fakt dost málo (aj pro GTAIV)

v pohodě, já jen někde viděl recenzi CPU v GTA V a Phenom II byl až na posledním místě (před ním Athlon wtf :-D), zatím sem to moc nehrál ale v tom měste to bude asi nejnáročnější, jinak nějaký screeny jak mi to běží zde: 4mgbag9o

A co přestřelky? Jinak to ale vypadá na slušnou optimalizaci, Rockstar zaslouží palec hore (y).

V San Andreas jsem teda měl furt ruku na myši, protože kamera byla taková... moc nízko. Každopádně - levá ruka WSAD a pravá myš, kde je problém?

Takhle jsem hrál F1 2012 a nějaký Moto GP - na závodní hry to má určitou výhodu, že ovládání rozdělíš na dvě ruce, ale v GTA mi to teda nijak výhodný nepřipadá. Pokud si takhle jen zvyklej, tak to na jednu stranu chápu - v době když jsem hrál poprvé GTA: San Andreas mi ježdění na WSAD dělalo problémy, pravda :D Jezdil jsem na šipkách a naklánění na motorce a kole měl nastaveno na klávesy O,L. Na druhou stranu jsem si zvyknul na WSAD + myš. Holt zvyk je železná košile a s přibývajícím věkem se věci přeučují těžko.

Tak si v San Andreas nastav:
Stoupání: Q
Klesání: Y (pod klávesou "A")
Náklon: W,S,A,D
Otáčení pomocí zadního rotoru: X,C

Je to vlastně defaultní ovládání ze stařičké Operace Flashpoint.
Takto můžeš levou rukou plně ovládat vrtulník a pravou se rozhlížet.

Počkám až bude čeština, počkám až to bude stát pár korun, počkám až vyjdou všechny opravné patche a jak tady čtu tu diskuzi, tak počkám až odstraní ten "ověřovací software", pak si to možná zahraji ;-)

Nejlepší to míření :-D Buď nemáš lock na cíl a jsi rád, že zamíříš na zaparkovanej náklaďák, nebo ho máš a je to o ničem, hrozná nuda... Vypadá to každopádně neuvěřitelně stupidně a neohrabaně, třeba už jen, jak ukazovali BF: Hardline někde na E3, frajer dostal 30 kulek než na těch páčkách zaparkoval postavičku někam za překážku, kde ho netrefí, trapárna.

To je pravda, GTA V co jsem dohrál s auto aimem bylo celkem stupidně jednoduchý, ale pak přišly mise se sniperkou, kde bylo ruční míření a to byl pro změnu porod, zvlášť když se cíl pohyboval. Nicméně jsem hru i tak dohrál, ale už se nemůžu dočkat na PC - klávesnici a myš. To si to pak člověk vychutná daleko víc...

Já to nepíšu, abych AlCaponeho štenkroval. Já to tak opravdu cítím.

Pětadvacet roků hraju hry na PC, kousek před důchodem si přece nekoupím konzoli, abych mohl hrát bez češtin a bez modifikací. Abych se trápil s kvedlátkem. Abych sám sobě připadal jako idiot ("...dědek si pořídil xbox/ps jako puberťák. To jsem taková socka, že nemám na normální herní stroj?") Nastavení hry po instalaci mi nevadí. Udělá se jednou a je to.

Nikomu jeho preference neberu, ať si každý hraje na čem chce. Nebo třeba nehraje vůbec.

:-)

Co je právě naopak?

Mohl bych naopak napsat, že konzole jsou pro primitivní hlupáky bez peněz na pořádný PC, kteří si nejsou schopni ani nainstalovat a nastavit PC hru. Kteří se tedy musí spokojit s mizerným obrazem, mizerným ovládáním a dražšími hrami. Protože je ale každého věc, jak to má, nic psát nebudu :-p

Pohodlí jde v pohodě poladit i u pc. Nainstalovat a nastavit hru, to netrvá moc dlouho. Lepší zážitek ze hry čím víc fps tím líp. Jasně ty preferuješ horší plynulost hry, horší aim. S těmi náklady je to diskutabilní. Podle mě to nejsou moc přesvědčivé argumenty.

Úžasné, jak jeden peasant vyvolá takový flame, že mi z něj hoří PC.