Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na herní PC - seká se hra Alan Wake 2

Dobrý den, mám nový pc na hry (intel/Core i5-11400F 2.60 Ghz,Ram 16 GB, NVIDIA Geforce RTX 4060 8G) a při hraní her se mi seká. Např. u hry, u které jsou minimální hw požadavky (Intel i5-7600K,GeForce GTX 1070,RAM 16 GB). Myslíte, že mám na hry slabý pc nebo mám hru špatné nastavenou? Zkoušel hrát na nízkou grafiku, na střední a seká se pořád a taky dlouho trvá, než se načte okolí. Děkuji za případné dotazy

Změna předmětu, původně: dotaz na herní pc (host)

V jakém rozlišení hraješ?
Kdo instaloval Windows a všechny ovladače? Pokud ty, jak?
Kolik zbytečných/nepotřebných programů ti běží na pozadí? Nemáš zavirováno, netěžíš někomu - aniž bys to tušil - bitcoiny?
Zlobí tě i singl hry? Nebo jen multi? Pokud multi, nebude problémem tvé internetové připojení?

Ty minimální požadavky většinou znamenají, že hra jde vůbec spustit, na minimální nastavení grafiky.

Nepíšeš na jaké rozlišení hraješ, ale všechno v kategorii "Ray Tracing" vypni a odškrtni, DLSS naopak zapni (pro začátek dej Quality nebo Balanced), popř. zapni i Generování snímků, poté musí hra běžet plynule.
Podle screenu máš zapnutý i path tracing, což je minimálně pro RTX4090.

Např. u hry, u které jsou minimální hw požadavky ...

A prozradíš název té hry? :-?

Proč porovnáváš minimální požadavky a ne doporučené?

Otestoval jsi výkon PC? 3D MArk, Furmark, Fire Strike, ....
Pak stačí porovnat score s podobnou sestavou na netu.

já jsem právě kupoval grafickou kartu, protože jsem měl 4G a to bylo málo, tak jsem koupil 8G. Tak koukám vždy na minimální požadavky, protože si myslím, že nemám zase tak super pc, ale spíš takový, co splnuje alespon ty minimální požadavky. A když jsem hrál hru přes steam death stranding, tak mi přijde, že s tou starou grafickou kartu,hra šla lépe. Jelikož jak jsem hru zapnul (s tou novou grafikou) tak se vypla asi po 5 minutách. Hra, která mi momentálně jde špatně se jmenuje Alan Wake a výkon jsem netestoval.

je to dvojka. Blbne mi i zvuk, i titulky jdou po zadu a než se mi načte okolí, tak jakoby spadnu pod chodník, pod zem (jak není načtená země)a musím celý vypnout a zapnout. Si právě myslím, že to můj pc nestíhá,protože ta hra je náročná