Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry na Oculus Meta Quest 3 a vše okolo toho

Zdar,
je tu někdo, kdo má zkušenost, či vlastní VR brýle Oculus Meta Quest? Pořídili jsme děckám Quest 3 a tak mě zajímají nějaký pěkný hry. Už jsem něco zakoupil, třeba stavění města (Little cities), nebo Job simulator, ale spíš mě zajímá, co na tom hrají ostatní a stojí za to pořídit.
Případně jak to je s propojením s PC, pokud je to třeba. Zatím to používáme samostatně, počítač to naštěstí nepotřebuje.
Dá se do toho instalovat SW i odjinud, než jen z Meta store? Zatím jsem se v tom nijak moc nešťoural, takže uvítám tipy a triky na cokoliv.

Mám už nějakou dobu Oculus Quest 2. Co se týče her, tak tam to bude hodně otázka vkusu. Ve storu je jich hodně. Za sebe můžu určitě doporučit Beat Saber. U toho se zabaví všechny věkové kategorie spolehlivě a taky je to skvělá hra na fitness. Walkabout Mini Golf VR je taky super. Co se týče propojení s PC tak to jde kabelem, nebo bezdrátově. Na bezdrát je ale dobré mít rychlý WiFi 6 router. Propojení je jednoduché a spolehlivé přes SW Oculus. No a jakmile propojíš headset s PC tak si můžeš užívat plnohodnotné PCVR hry. Steam VR funguje bez problému. Fallout 4 VR je pecka, Half-Life Alyx, Borderlands 2 VR, Eurotruck Simulator, apod.

Jiné aplikace a hry stahuju přes SideQuest (https://sidequestvr.com/). Je ohlášena i podpora pro Quest 3. Za zmíňku určitě stojí porty Doom 3 VR, Retun to Castle Wolfenstein VR, či Quake 2 VR.

Beat Sabre chtějí děcka taky, ale je to dost drahý, možná někdy ve slevě. Hry budeme muset asi projít a najít, co bude bavit.
Na PCVR hry se mrknu, ale nevím, zda je to to, co hledám, možná časem.

Můžeš mi napsat něco víc o tom SideQuestu? Já zatím umím akorát nakupovat hry v Meta store, kde to na PC koupím a v brýlích to dám nainstalovat, jelikož je to svázáno přes Meta profil.

Sidequest ma svou desktopovou aplikaci, kterou propojíš s headsetem. Po povolení instalace aplikací z neznámých zdrojů si stažené věci nainstaluješ do headsetu. Jsou tam různé aplikace a hry. Placené, dema, free nebo opensource, které v oficiálním meta storu nenajdeš.