Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte hry na logiku

Ahoj, uíte mi někdo doporučit hry na rozvoj logického uvažování? Pak bych ještě potřebovala výukové a trénovací na matematiku pro druhý stupeň základky. Katka

Souhlas až na ten Antichamber. Ač jsem se snažil, moc logiky jsem v tom nenašel.

Jinak těch logických her je spousta, některé v 3D vypadají docela akčně (Chromagun, Sojourn, Relicta, QUBE atd atd), jiné jsou jednoduché 2D indie věci (třeba nonogramy, série Hexcells, Voxelgram, ale i hledání min). Hlavu nakonec procvičí i třeba "up/down" solitaire hry, osobně mám moc rád série Jewel Match Solitaire nebo Dreamland Solitaire.

A pak tu jsou věci jako série SiNKR, HOOK, Quell a stovky dalších.

Na pořádné procvičení, až se bude z hlavy kouřit, doporučuji hru Patterna ]:)

-----
(ano, seznam je z pochopitelných důvodů dost subjektivní)