Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 18 Wheels of Steel: Pedal To The Metal - Na W11 nehratelné

Dobrý den,

Nehrál někdo v poslední době 18 Wheels of Steel: Pedal To The Metal? Na starém laptopu s XP to fungovalo v pohodě. Jenže, teď jsem to zkoušel na W11. Pokud nechám zapnutý fullscreen, tak se hra vůbec nespustí a pouze vyhodí dvě chybové hlášky

Nicméně, lze to vyřešit buď spuštěním s kompatibilitou pro Windows XP (Service Pack 3) nebo hraní hry v okně.

Avšak, největším problémem je rychlost hry. Nepodařilo se mně ani hru začít, protože za 10 minut se nenačetla ani polovina hry.

Nevíte, prosím Vás, jak to opravit?

Děkuji

Promiňte, ale to už jsem napsal do samotné otázky, že ve W11 to nelze hrát fullscreen. Akorát hra byla brutálně zpomalená. Zkoušel jsem to přeinstalovat, ale nepomohlo to. Tak jsem to odinstalovat a naistaloval znova, což vůbec nechápu.

Každopádně, problémem hry je její optimalizace a využití pouze jednoho jádra.

No, tím bych to asi uzavřel. Jak jsem řekl, ve W11 pouze hrát v okně.

Zase tvuj typicky dotaz, nejde to, co mam delat?

A ted babo najdi kristalovou kouli a rad.

Nepises nic o tvem hardwaru, na kterem to spoustis a neposkytujes zadne dalsi informace k moznemu odhaleni chyby.

Hra funguje na DirectX8.1, ale ve Windows 11 mas DirectX12.

DirectX je sice zpetne kompatibilni knihovna, ale casem ji Microsoft cisti a stare veci jen emuluje. Muze teda byt klidne nejaky momentalni problem s DirectX pro Windows 11 a casem to Microsoft spravi a nebo taky ne.

Velka zmena v DirectX knihovne se odehrala mezi WinXP a WinVista a podruhe mezi Win8.1 a Win10. Neni teda divu, ze neco, co behalo na XP nemusi na Win11 fungovat.

A dalsi dost dulezita vec, Intel v aktualnich ovladacich grafik odebral podporu pro DirectX9 a starsi, AMD s prichodem nove generace grafik ted na podzim odebere DirectX8 a starsi. Pak uz to bude opravdu jen o softwarove emulaci a ta nemusi fungovat zrovna dokonale.

Zase tvuj typicky dotaz, nejde to, co mam delat?

A ted babo najdi kristalovou kouli a rad.

Nechápu, co Vám vadí? Od toho je přece tato poradna. Když nevím, co mám dělat, tak se zeptám. To, že někdo projeví větší úsilí o nalezení řešení než sem něco napíše, je už něco jiného.

Nemusíte sem psát historii DirectX. Jen tak pro info, mám DirectX 12, ale moje grafika ji nepodporuje. Nejedna hra, u které jsem zvolil detaily s DirectX 11, se ani nespustila respektive spustila, ale pouze černo.

A když něco nefunguje na novější OS, právě pro tyto účely je tam možnost pustit aplikaci s kompatibilitou pro starší OS. Samozřejmě, je to větší zátěž na HW a není to 100% řešení. Ale, už nejednou to můj problém vyřešilo. Právě u této hry musím pustit s kompatibilitou pro XP, aby fungoval fullscreen. Akorát jsem hru musel několikrát přeinstalovat, aby vůbec běžela normálně.

V nejakem jinem vlakne jsi se rozciloval, ze odpovedi nejdou k podstate problemu.

Ve FAQ poradny mas mimo jine toto:

Q: Proč je důležité položit dotaz správně?
A: Při vkládání nového dotazu se vám zobrazí malé doporučení, jak by měl dotaz vypadat a co by měl obsahovat. Správně položený dotaz zvyšuje šanci, že si ji někdo všimne a odpoví na ni, snižujete riziko, že ji lidé budou ignorovat. Je třeba si uvědomit, že na poradnu přibydou denně stovky nových vláken a pokud chcete kvalifikovanou odpověď, je dobré uvést vše, co má správně položený dotaz obsahovat. Málo kdo má dostatek trpělivosti na mnoho dalších doplňujících dotazů a na dotazy typu POMOOOOC nikdo ani nezareaguje.

Takze jsem te jen upozornil, ze se casto neumis zeptat. A alespon jsem ti vypsal, v cem a proc by mohl byt problem.

V nejakem jinem vlakne jsi se rozciloval, ze odpovedi nejdou k podstate problemu.

Jde o to, že někteří tu to jenom rádi spamují kvůli chybám jiných.

Takze jsem te jen upozornil, ze se casto neumis zeptat. A alespon jsem ti vypsal, v cem a proc by mohl byt problem.

To souhlasím, moje vyjadřovací schopnosti nejsou dokonalé. (Bohužel, neměl jsem je kde získat). Každopádně, historii DirectX jste tu psát nemusel.