Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šach - rada jak hrát situaci

Dobrý den,

s šachy teprve začínám, tak se omlouvám za možná hloupé dotazy.

Jde mi konkrétně o tuto pozici, bílý je na tahu.( viz. Příloha).

1. Když bílý zahraje jezdce na G5, je z pohledu černého nějaká obrana, aby nepřišel min. O věž? (V dalším tahu bílý jezdec na f7)

2. Byla chyba z pohledu černého v předchozím tahu zahrát jezdce na na f6?

3. Ještě bych se rád zeptal, co znamenají ty procentní pravděpodobnosti pod šachovnicí v aplikaci Chess.com? Převahu?

Moc děkuji za rady a postřehy.. jak jsem psal s šachy teprve zčínám…

1. z pohladu čierneho netreba robiť žiadnu obranu lebo vežu mu tvojim ťahom neohrozíš. Navyše čierny má možnosť urobiť rošádu.
2.nebola to žiadna chyba
3.predpokladám že to sú percenta zhodnotenia najlepšieho ťahu