Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA 3/VC/SA, náhrada "definitive edition"

Tyhle tři hry mám rád a docela jsem se těšil na tu oficiální definitivní verzi, která před pár dny vyšla a vzápětí byla (PC?) stažena. Tedy ne, že bych to hned chtěl kupovat za 1600 peněz, ale časem, za zlomek téhle startovací a přestřelené ceny, asi ano.

Recenze k těmto předělávkám moc příznivě nakloněny nejsou. Koukal jsem na pár obrázků a videí a mám z toho také rozporuplné pocity. Někde na fóru k recenzím jsem našel odkaz na "konkurenční" neoficiální projekt: https://www.definitive-edition-project.com/

Vyzkoušel jsem… a o ten oficiální jsem ztratil zájem. Jako první jsem šel do San Andreas. Do takto upravené hry se mi podařilo přidal i prastarou modifikaci, kterou jsem před 15 lety používal, satelitní mapu do hry. Funguje i poslední čeština s diakritikou od člověka Mannoroth81 z serveru https://www.gta.cz, akorát je potřeba příslušné soubory nakopírovat jinam. Před chvíli jsem stejně a také s češtinou zprovoznil i GTA III. Počítám, že nejinak to bude i s Vice City.

Pokud by byl zájem a někomu by se nepodařilo to rozchodit, klidně se ptejte, budu podrobnější.

Není potřeba provádět nějaké nastavování kompatibility, jsou podporována vysoká rozlišení, grafika je pochopitelně vylepšená - ale je jiná než ta, která je v těch R* předělávkách.

Doplnění:
Čeština s dia funguje i v upravené GTA VC.

Co se mi nelíbí:
tyhle předělávky III i SA mají stejný model řízení, jako původní hry, tedy vhodné pro mě, protože nedokážu vozidla ovládat WSADem, potřebuji na to dvě ruce, levou na plyn/brzda, pravou na vlevo/vpravo. Nemám třetí ruku na korekci kamery myší. Bohužel, Vice City převzalo model z (proto mnou nenáviděného) GTA4 a je pro mě jen těžce hratelné.
Zkouším jezdit tak, jak jezdí skoro všichni (WSAD + myš), ale je to hrůza, děs… :-[