Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbox nebo PlayStation?

Ahoj, jako člověk, který desítky let nehrál nemám už vůbec o herním světě přehled. Jak je na tom porovnání těchto dvou konzolí, co se týče počtu podporovaných titulů? Když vyjede nějaká "pecka", tak ji dělají pro obě konzole nebo to obvykle bývá jen pro jednu?

A ještě prosím poddotaz na xboxu mohu stahovat hry i z obchodu nebo musím mít disky?

Omlouvám se, že nevím, která bije. :-[

Obe konzole podporuji disky i digitalni obchod, obe maji i verze jen pro digitalni obchod.

Microsoft ma hodne exkluzivity PC + Xbox, Sony ma jen na Playstation.

Treba pecky Flight Simulator a Forza Horizon jsou jen XBox a PC.

Sony zase pripravuje exkluzivne pro Playstation Horizon Forbidden West a Gran Turismo 7, oboji to asi budou taky bomba hry.

Jinak Sony myslim ma vic her lokalizovanych do cestiny. Znalci me mohou opravit, ale co sleduji herni porady, tak hry na PS maji ceske titulky dost casto, na ostatnich platformach je to dost horsi.

Mám doma Xbox. Volba byla prostě jen pocitová.
Oceňuji na něm Game Pass, tj. předplatné her, stojí to asi 450 Kč na 3 měsíce. Za to je k dispozici velká knihovna her, ze které si můžu stáhnout a hrát cokoliv. Hry se v knihovně postupně obměňují.
Nevýhoda Xboxu - multiplayer je zpoplatněn, takže další měsíční poplatky. Nepoužíváme ho.

Jak to má Sony, to nevím, sepsal jsem jen to co máme k dispozici s Xboxem, abys měl nějaké info.

Hru kterou si koupíš, ti zůstane navždy. Hru, kterou dostaneš v tom koupeném členství si bez členství nezahraješ. Pokud si pak zase členství koupíš, hra se ti opět zpřístupní, samozžejmě, jí musíš mít uloženou v seznamu her.

Členství PS Plus kupuji na rok, víc jak 1200 Kč jsem za to nedal, takže měsíčně to stojí 100Kč. V odkazu níže je teď dokonce za 1100 Kč, což je měsíčně cca 92 Kč.

https://www.ellexgk.cz/p/sony-playstation-plus-12-mesicu-cz-ucty

U Xboxu je právě v té knihovně her k dispozici několik desítek, možná víc (přes stovku). Což mi přijde výhodnější, krom "velkých her" jsou tam různý hopsačky, přemýšlecí hry a různý kravinky na pobavení. A můžu si stáhnout třeba všechny, pokud mi vejdou na disk.

Tak to funguje trochu rozdílně. Na rychlo jsem se díval, členství je jednou tak dražší ale s tím rozdílem, že máš přístup k celé knihovně a můžeš je použít i na Xbox i na PC. Pak jsem se ještě dočetl, že hry z knihovny časem vyřazují, pak si hru musíš koupit. Ještě by mě zajímal rozdíl mezi Game Pass vs. Game Pass Ultimate. V Ultimate jsou hry zpřístupněné v den vydání a slevy pro členy? Je tam ještě jiný rozdíl?

Tak to jsem přehlédl, jen mě to zajímalo. Jak jsem psal výše, já konzoli vybíral kvůli exluzivitám (Gran Turismo, The Last of Us, Uncharted), jinak ještě hraji fotbal a hokej, ale to je i na Xboxu. Na Xboxu bych si zahrál Forzu ale kvůli jedné hře Xbox kupovat nebudu.

Ja konzoli nemam, ale vim, ze bez Xbox Live Gold nejde hrat multiplayer u nekterych her. U Sony preci na multiplayer musis mit take nejake clenstvi.

No a Xbox Live Gold je i soucasti toho Ultimate, ale je i samostatne.

(Pokud jsem neco spatne pochopil, tak me prosim nekdo s Xboxem opravte.)