Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké hry se dají hrát i na integrované grafice Intel HD 4000.

Pod DOSbox a Wine hraju i na https://www.czc.cz/acer-aspire-one-d270-28ckk-cerna_3/103949/produkt CPU: N2800 1 MB L2 Cache, 1.86 GHz 2GB RAM, Integrovaníá grafická karta: Intel GMA 3650
Především RPG a strategické gamesy. Jako na lepších strojích to jde líp (obzvláště pokud hraju na monitoru s větším rozlišením, tak je to poznat), ale furt se to dá. U stříleček nevím, ty jdou dost mimo mě, stejně jako většina nových her.
Takže to prostě zkus, spousta by toho měla jít, zvlášť když si trochu pohraješ s nastavením (když mi toho spousta rozumně jde i na takovéhle "plečcce").
Obzvláště dosovky - procesory jsou úplně někde jinde než 286/386 a dál už se spíš dělalo pro windows - a porovnávat tyhle grafárny s VGA/SVGA (o CGA ani nemluvě) je taky nebe a dudy.

Například poslední, co jsem hrál (předevčírem) - Letecký simulátor:
This simulation run best on 16MHz (or better) machines (usually 386). The machine must have at least 640 KB of RAM. This simulation reguires VGA monitor with an MCGA or VGA graphics system.

Takže celá ta gamesa se vejde do cache procesoru a vyžaduje jedno jádro s frekvencí 0.01 toho, co má ta moje plečka. Ve své době to byla jedna z náročných a ohromujících her ... a dodnes není zase tak špatná.

Předpokládám, že tvůj počítač na tom bude i s degradací na pouhou integrovanou kartu furt o něco líp, než tenhle netbook :-D

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny