Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tipy na deskovku pro 2 a více hráčů

Hezký den,

Vybírám deskovou hru ideálně do 1 700 Kč a nevím, která by byla pro mé požadavky nejvhodnější, snad mi tady dokážete poradit.

Rád bych nějakou strategicou hru, kterou si můžu zahrát ve dvou s přítelkyní, ale příležitostně také s přáteli takže třeba do šesti hráčů.
Herní doba by měla být spíše delší, než třeba jen na dvacet minut.

Z toho na co jsem zatím koukal mě zaujaly tyto hry:

Carcassone Big Box - Lákají mě četná rozšíření, ale bojím se, že se hra brzy omrzí

Divukraj - Trošku se bojím těch "dětských motivů", ale četl jsem, že je to strategicky velmi dobrá hra. Nějaké zkušenosti?

Scythe - Tohle je moje srdcovka, ale tady se bojím aby se to dálo dobře hrát jen ve dvou

7 divů světa Duel - Recenze jsou velmi kladné ale odrazuje mě krátká hrací doba - co myslíte?

Rád si poslechnu i další vaše návrhy

Díky!

Carcassone/Katan jsou osvedcena klasika, navic s vyssi pravdepodobnosti, ze pripadna navstena bude znat pravidla.

Monopoly a jeho klony (Dostihy a Sazky) jsou dalsi klasika.

Talisman je imho dalsi solidni volba a je v cestine (dokonce je i na Steamu za par korun pokud si ho chces pred koupi vyzkouset). Sice udavaji 2-6 hracu, ale lze to hrat i ve vice.

Dal zalezi co uprednostnujete tematicky a jestli to musi byt v cestine. Battletech (nevim jestli je jeste k sehnani, hravali jsme to na skole), Witcher, Istanbul, ci novejsi Wingspan a Scythe.