Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DOOM Eternal obtížnost

Buď stárnu, nebo je hra velmi obtížná. Když má hra 3 obtížnosti a hraju ji poprvé samože zvolím prostřední, když má ale 4 často zvolím 3 obtížnost a nepamatuju se ze bych na ni akční hru nedal. Zvolil jsem 3 obt. i u Doomu Eter. (i kvůli nabušenější lebce) a už na konci 2 levelu poznal že na tuto obtížnost se daleko nedostanu. Poněvadž nejde obt. změnit smazal jsem profil a založil nový srabácky na druhou obt. Jsem sice už asi v 10lvl, ale stejně se rozčiluju a bonusovy kola za branou co se otvírá velkým klíčem jsem rozhodně nezvládl všechny. Bestiální Marauder od kterého se musí držet správný odstup, zaútočit ve správnou chvíli a je na něj nejl. zbr. super shotgun kterou nepoužívám je pro mě extrémě obtížný. Vzpomenout si při zápalu boje "teď použij motorovku, teď útok zblízka, teď plamenomet, teď granát a ice granát, ..." Taky není nejjednodušší. Chci napsat co si myslíte o obtížnosti této hry

Dodatek: Třeba mého oblíbeného Serious Sama 3 jsem dohrál na předposl. obt. "mental" a pár lvl. na nejtěžší obt. "mental". Ale budou to už tak 3 roky, ztrácím postřehy, už u toho nesedím 25hod denně jako ve 20-ti letech

V tom případě mi to nejde, na nejtěžší obt. (hádám že myslíš nightmare, ne ultra-nightmare) bych se nedostal ani z druhého kola. Postup je že jsem se naučil líp zabít toho sekerníka a to ze jde "podvádět". Na začátku 2 lvl je hned život, takže si ten začátek párkrát zopáknout a životy se převedou do lvl kde právě jsem. Dá se tomu možná říct podvádění, ale nikdy nepoužívám žádny cheaty, to by mě nebavilo

Mezi obtížnostma jsou v Eternalu velké skoky a obtížnost hry je, bych tak nějak řekl, občas nevyvážená. Je to ale hodně o tom jací nepřátelé nebo jejich skladba konkrétnímu hráči dělají větší nebo menší potíže. Pro jednoho je nějaký úsek brnkačka, pro druhého nepřekonatelné místo. Při prvním průchodu jsem musel občas snížit i na první obtížnost, po mnoha a mnoha pokusech místo udělat jsem ztratil trpělivost. Při druhém hraní to ale už nepotřebuju. Hraju teda na druhou obtížnost ale celkem v pohodě procházím a užívám si boj v mojí převaze, většinou. :-) Už umím lépe bojovat. Naučí tě to v podstatě až datadisky Ancient gods, zejména ten první ze dvou. To jsou taková jatka že se naučíš skvěle mířit ve skoku, pohybovat se, měnit super rychle zbraně a bojovat tak abys vytěžil z nepřátel co nejvíc životů, ármorů a nábojů. Nauč se pár bojových setů a používej je stereotipně dokola, podle toho kdo proti tobě stojí, jako třeba u Diabla 3. Jdi po velkých nebo super velkých obludách a po cestě k nim doluj z malých co nejvíc. Ale myslím že se na tebe nemůže nikdo zlobit i kdyby sis to užil na nejlehčí obtížnost. Samozřejmě výzva je fajn dokud tě dlouhodobě nesere. ;-)