Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Epic klient vytížení CPU v idle

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, kdo používáte Epic klienta, jestli u vás došlo ke zvýšení využití CPU v idle, když mám Epic klient spuštěný na pozadí, občas kontroluji co mi běží a teď si všímám, že Epic launcher vytěžuje CPU cca 4% i když nic nedělá a CPU se taktuje na 4,2GHz a víc topí, jelikož PC nechávám běžet i přes noc občas, tak mě to zajímá, zatím to řeším tak, že ho vypnu, ale až budu hrát hru přes Epic, tak zbytečně užírá výkon... Nevím co se stalo, dřív to nedělalo nebo jsem si toho nevšimnul...

Klient obchodu Epic Games Store způsobuje vyšší teplotu procesoru

Pomerne zmatena zprava z Eurogameru, kazdopadne ano Epic Store neustale vytezuje procesor, dle vseho pomerne znacne, takze na noteboocich hernich frkulinu je to uz hooodne znat.

Mimochodem:

Nemilé je také jiné zjištění z Glasswire: Epic Games Launcher prý posílá na internet až čtrnáctkrát více dat než Steam či GeForce Experience.

Tady v te souvislosti jsem to necetl, ale uz drive psali, ze si klient Epicu vyhledava jine nainstalovane klienty a odesila informace o nich a titulech, ktere tam mas. Ono asi bude problem zjistit presne co odesila, pokud to pred odeslanim zasifruje. Kdyz teda umistis nejaky merak do systemu, dokaze ti zjistit kolik toho odeslo, ale ne co presne.
Pro porovnani myslim slouzi to srovnani s jinyma zalezitostma, kdy myslim NVidia tvrdila, ze si pres GE odesila hw konfiguraci stroje a anonymizovana data o zpusobu hrani, at uz se pod tim da predstavit cokoli. A ted si vem, ze Epic si toho odeslal 14x vice!

Koukal jsem na to a opravdu, EGS klient (mi) žere 6-10% zdrojů CPU.

Nu, klienta spouštím jen tehdy, pokud chci na EGS něco zadarmo přidat do knihovny či koupit. Hry, které z EGS hraji, zpravidla spuštěného klienta vůbec nepotřebují. A pokud ano - vyzkouším - třeba bude bez nějakých následků po spuštění hry klienta možno vypnout. O sociální funkce či savy v cloudu stejně nestojím.

Stejně tak nemám imrvére spuštěné ani ostatní klienty.

Ano, teď se dívám, že když ho jen minimalizuji, tak pořád dost vytěžuje CPU i GPU, akorát se mi zlepšilo, když ho zavřu a běží na pozadí, tak je vytížení max 0,2% (předtím 4%).

Jinak mám verzi klienta 11.0.2 a popis tam je jen: Bug Fixes, takže možná to ještě není úplně ta oprava, každopádně o tom problému ví, což potvrdil developer klienta, podle příspěvku na twitteru.