Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak přesně funguje DLSS

Zdravým,jak přesně funguje DLSS co to dělá s obrazem ve hře?mám RTX 2080 a když ve hře cyberpunk 2077 zapnu s RTX a DLSS tak to sice zvedne fps ale příjde mi že to rozmázne obraz,jeto podle vás vylepšení nebo se vyplati spíše hrát bez DLSS? Akorát moje grafika to ve 2560x1440 neutáhne.:(

Myslel sem když zapnu jen RTX a vypnu DLSS tak to moje grafika neutáhne ;),jinak kolik máš FPS v 3440x1440? já hrám vše taky na ultra +RTX ultra a DLSS kvalita a dcl to kolísa mezi cca 45 až 35 FPS někdy třeba kde je moc NPC tak to padá i pod 30.

Tak si zapni sharpening z GFE překrytí a máš lepší obraz jak nativ.

Jinak u mě to ve 4k@DLSS_balanced vypadá takhle: https://i.imgur.com/YQdPawU.jpg a to si vezmi, že jde ještě o mazanici, protože screen mi nezaznamenává sharpening z překrytí GFE, všimni si těch kabelů vedení a drobných drátěných tabulí vzadu, které se v nativním rozlišení bez DLSS zobrazují úplně špatně.
Jasně textury pod úhlem můžou vypadat máznutě (protože upscale), ale to odstraníš sharpeningem.

Chce to si s tím trochu pohrát ;-), třeba tady mi stačilo nastavit zostření na 20-30% a už to bylo dost ostrý, takže samotná hra zas tak rozmazaná nebude i s DLSS, to už bylo horší třeba Red Dead Redemption 2, kde jsem musel nastavit při nativním rozlišení, zostření na 90%, aby to trochu vypadalo.