Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zabezpečení/ cd kdy do vlastní hry

Dobrý den jsem začátečník no spíš ještě něco před tím :-D , vytvářím hru a chtěl bych se zeptat je nějaký primitivní nastavení jak ji ochránit něco jako cd key abych měl třeba dvě kopii hry a každá se pouštěla vlastním cd key nebo něco takového podobného? Děkuji moc za pomoc.

Řešení:

O podobne veci se pokousely firmy s pristupem k neverejnym informacim o OS, radou spickovych programatoru, spoustou penez, casu a motivace.

Zadna zatim neuspela, vzdycky to nekdo prolomil. Chces s tim ztracet cas ty jako jedinec, ktery jeste neni ani zacatecnik? (A v dobe, kdy vetsina pocitacu CD mechaniku uz stejne nema?)

---

Na druhou stranu - kdyz si vytvoris verejny a soukromy klic a zasifrujes tim nejaky soubor na CD, tak to asi hned tak nekdo nerozsifruje.
Ale ten soubor si proste zkopiruje (pripadne s celym CD) a mas zase smulu. Nebo jednoduse sahne do te tvoji hry a ten test tam preskoci a oznaci za uspesny - a kdyz nebude mit zdrojaky k dispozici, tak ho to maximalne trochu zdrzi, nic vic.
Pokud mu teda za to ta tvoje hra bude vubec stat.
Jediny, kdo s tim bude mit problemy, budou legalni uzivatele.

O podobne veci se pokousely firmy s pristupem k neverejnym informacim o OS, radou spickovych programatoru, spoustou penez, casu a motivace.

Zadna zatim neuspela, vzdycky to nekdo prolomil. Chces s tim ztracet cas ty jako jedinec, ktery jeste neni ani zacatecnik? (A v dobe, kdy vetsina pocitacu CD mechaniku uz stejne nema?)

---

Na druhou stranu - kdyz si vytvoris verejny a soukromy klic a zasifrujes tim nejaky soubor na CD, tak to asi hned tak nekdo nerozsifruje.
Ale ten soubor si proste zkopiruje (pripadne s celym CD) a mas zase smulu. Nebo jednoduse sahne do te tvoji hry a ten test tam preskoci a oznaci za uspesny - a kdyz nebude mit zdrojaky k dispozici, tak ho to maximalne trochu zdrzi, nic vic.
Pokud mu teda za to ta tvoje hra bude vubec stat.
Jediny, kdo s tim bude mit problemy, budou legalni uzivatele.

Nema smysl, viz. predchozi komentar.
Jedina spatne prolomitelna ochrana je Denuvo. Tu vytvari myslim jedna rakouska firma a jeji aplikovani, ktere provadi ta firma, stoji zajemce balik penez. Ty jako zacatecnik na to nemas ani v nejmensim. Dokonce i nektera velka studia si tu ochranu pronajimaji jen na prvni rok po vydani hry a nasledne ochranu odstrani, aby je to vyslo levneji. Navic hraci tu ochranu vetsinou nesnasi, tudiz si ji muze dovolit jen znama znacka, neznamemu vyvojari by hru s Denuvo nikdo nekoupil.
Takze ne, nema smysl to chranit. CD Projekt nijak nechranil ani Zaklinace 3 a jak ten se prodaval!

Myslim, ze Steam ma nejakou ochranu vestavenou, takze pokud jses vyvojar co vydava na Steamu, tak k ni mas pristup. Ale ta ochrana od nich byva prolomena do 24 hodin od vydani hry.