Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trápení s SecuROM u GTA IV

iž jsem zaslal ticket na Rockstar Games. Vzhledem k tomu, že byl GTA V zdarma, tak mají asi hodně práce ohledně dotazů na GTA V. (týden bez odezvy)

OS: 8.1
Mám origo diskovou verzi, vánoce 2008. Verze 1.0.0.0

Dle návodu na https://support.securom.com/pop_gtaiv.html

1. stáhl jsem si patche Patch 1.0.7.0,GTA IV - patch 1.0.8.0
2. aktivoval GTA IV Online
3. když zapnu hru, zobrazí se dvě chyby:
3.1 SecuLauncher: failed to start application. [2000] (požadované knihovny i Microsoft .NET Framework mám)
3.2 Když zvolím režim kompatibility na win 7/XP, tak mi to hodí chybu: WS10, což je dle internetu chybný crack.

No a crack nestáhnu, jelikož mi ho windows defender zablokuje. :D

Možná se tu najde někdo, kdo řešil stejný problém, jako já.
Naposled hráno na Win 7 s Games for Windows účtem někdy v roce 2011.

Řešení:

Nakonec nebylo xlive.dll vůbec potřeba, důvod, proč to nešlo, že jsem neměl nainstalovaný Rockstar Social Club, který byl na disku, před patchem, který ho měl odstranit.

Postup, který se možná někomu bude hodit do budoucna:

1. nainstalovat GTA IV (originální disková verze)
2. aktivovat GTA IV přes internet
3. nainstalovat Rockstar Games Social Club verzi z disku (ačkoliv už mám nainstalovanou nejnovější verzi, musel jsem nainstalovat tu z disku ale do jiného adresáře, než je nejnovější)
4. nainstalovat Patch 1.0.7.0, ten po dokončení instalace smaže starou verzi Rockstar Social Club
5. nainstalovat Patch 1.0.8.0

A hra se mi rozjela bez problémů, žádný xlive.dll ve složce se hrou není.

Hru nemam, nemuzu zkusit, ale hledal jsem a podle vseho ta hra proste spustit, tak jak je, nejde.

Je potreba si bokem sehnat nejaky xlive, napriklad tady to popisuje, ale odkaz uz je nefunkcni:

https://www.youtube.com/watch?v=PlAH_pDcKO4

Jiny funkcni odkaz jsem nasel zde:

https://pc.poradna.net/questions/1289306-gta-iv-pri-spusteni-chybi-slozka-xlive-dll

Nerucim za to, ze to bude funkcni nebo ze v tom nebudou nejaky viry.

Jinak teda vysvetleni proc to tak zlobi je takove, ze Microsoft od Windows 8 aktivne blokuje pochybne ochrany her, ktere mohou byt pro Windows bezpecnostnim problemem. To ze to nekteri vychcani vyvojari her pouzivali, pada zcela na jejich vrub.

Nakonec nebylo xlive.dll vůbec potřeba, důvod, proč to nešlo, že jsem neměl nainstalovaný Rockstar Social Club, který byl na disku, před patchem, který ho měl odstranit.

Postup, který se možná někomu bude hodit do budoucna:

1. nainstalovat GTA IV (originální disková verze)
2. aktivovat GTA IV přes internet
3. nainstalovat Rockstar Games Social Club verzi z disku (ačkoliv už mám nainstalovanou nejnovější verzi, musel jsem nainstalovat tu z disku ale do jiného adresáře, než je nejnovější)
4. nainstalovat Patch 1.0.7.0, ten po dokončení instalace smaže starou verzi Rockstar Social Club
5. nainstalovat Patch 1.0.8.0

A hra se mi rozjela bez problémů, žádný xlive.dll ve složce se hrou není.