Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft - sekání i při vysokých FPS

Zdravím, zakoupil jsem si minecraft, a ten se mi bez ohledu na nastavení, verzi, či modpack hrozně trhá. Zkoušel jsem optifine, nepomohlo, VSync, kromě toho že locknul FPS někde ke 40 taky ne. Počítač by to snad měl zvládat s prstem v nose: R7 2700(stock), 16GB 2866 RAM, RX 5600XT, hra je na SSD, běžím na posledním Windows 10, instalována 32bit i 64bit Java.
Netuší někdo, co s tím? Za každou radu budu jen vděčný, díky.

Zkus si v launcheru různá nastavení paměti. Teď na PC Minecraft nemám, ale na minulém s W7/64 a 8GB RAM jsem měl

-Xmx4096m -Xms4096m

a s OptiFine, Forge, vlastním texturepackem a několika modifikacemi vše fungovalo dobře (pokud jsem hodinu nestál u blaze farmy) i s vysokou dohledností. Poslední verze, co jsem hrál, byla 1.10.2.

S 16GB RAM bych ty parametry směle vytáhl na dvojnásobek.
A začni to zkoušet bez modifikací, jen s OptiFine.

Je to asi vlastnost modpacku, nevadí.
Ještě se zeptám - stáhl jsem si modpack SkyFactory 4, chci to hrát s kamarádem, tudiž jsem si koupil server přes fakahedu, nainstaloval Forge a server běží, jen je tam "default mc" mapa. V tom SkyFactory je mapa jen strom ve voidu. Nevíte někdo, jak tam dát tu mapu ze singleplayeru na server, aby normálně fungovala? Díky