Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchatka s mikrofonom

Ahoj
Mam starsie sluchatka genius s mikrofom kt sa da aj vypnut a novy starsi pc. Sluchatka maju jack 3.5 a zvuk mi ide ale mikrofon to nebere.. treba na to kupit novy port do pc aby bral z toho jedneho jacku aj mikrofon a repraky naraz? Alebo len novy ovladac musim stiahnut? V ntb mi isli v pohode..
Veľmi pekne ďakujem za pomoc

novy starsi pc.

Rozhodni sa, či je to nový alebo starší PC.

zvuk mi ide ale mikrofon to nebere

Tak zapoj mikrofón do PC, možno to už potom pôjde. Ono... keď si ten jack strkáš do pupku, tak to nepôjde. Nie je to totiž kompatibilné.

treba na to kupit novy port do pc aby bral z toho jedneho jacku aj mikrofon a repraky naraz?

Úplne bude stačiť, keď do PC vyvŕtaš malú dierku.

novy ovladac musim stiahnut?

To musíš vedieť ty, či ku slúchadlám bol pribalený aj software.

V ntb mi isli v pohode..

Asi preto, lebo v NTB bol jack aj na slúchadlá, aj na mikrofón.

[A teraz for real]
Z tých tvojich témat čo som čítal, mi vychádza že sa vôbec ale že vôbec nevyznáš do počítačov. Odporúčam ti zohnať nejakého informatika, a začať od základov (Čiže: Toto je klávesnica, toto je myška).
- Nenapísal si vôbec žiadne informácie, o aké slúchadlá sa jedná, aký máš case (počítačovú skriňu, alebo lepšie -> počítač), nič si nenapísal. Ako ti potom máme poradiť? Ukradol si to všetko snáď z nejakej armády, že je to prísne tajné a nemôžeš nikde zverejniť svoj PC a príslušenstvo ku nemu?

Pokiaľ máš v PC iba jeden port pre slúchadlá, ktorý je tzv univerzálny (aj pre slúchadlá, aj pre mikrofón), tak si kúp napr. Jack Audio Adapter.

Presne tak, taky port potrebujem (univerzalny - aby zobral sluchatka, kt maju mikrofon na jednom jacku) lebo asi taky nemam. (Ako zistim ci mam?)

Existuje aj opacny adapter? Aby som z tych sluchadiel spravil zvlast na sluchatka a zvlast na mikrofon nech to viem do pc zapojit separatne?
Ďakujem.