Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč vymýšlejí kraviny? (Quantum Break)

Tak jsem dokopnul nakonec ten Shadow of Mordor a rikam si, ze si musim zase dat nejakou pohodovou hru. Volba padla na Quantum Brake.

To jsem si ale nabehnul. Hra to dobra neni. Malinko jsem zaexperimentoval a zkousim to hrat na gamepadu, nakonec je to puvodne konzolovka, tak si rikam, budou to mit vychytany. Umi to navic pomoc s mirenim, coz na gamepadu vyuziji. No jestli je tohle pomoc s mirenim ..., kdepak strilecky je lepsi hrat klasiku klavesnice + mys.

Ale to byla jen takova odbocka, ted k samotne hre, pozitivum jsou znami skutecni herecti protagoniste, kteri si to i namluvili a je to az sranda, kdyz jejich hlasy clovek slysi u tech pomerne povedenych modelu, ktere je predstavuji. Pekne a nabite herci, ktere znam ze serialu. No a negativum hry jsou tradicne konzolojdni checkpointy jeste ke vsemu dost hloupe umistene, kdyz clovek opakuje, tak to chce mit uz za sebou a ne cekat na konec animace. Jeste vetsi problem pro me byl zacatek hry, nebot tu zcela chybi tutorial a v podstate si na to, jak se to ovlada musi clovek prijit sam, coz teda i po 25% v tom jeste mirne tapu. Jako takove +/- bych zminil narocnost hry, jsou tu schovky, kde mame hledat dokumenty a body pro vylepseni. Jako snazim se hodne, ale zdaleka vsechno jsem nenasel. A kdyz nasel, tak jsem se k tomu treba nedostal.

Napriklad je za dverma "casova vzpominka"=1bod, snazim se tam dostat, ale proste to nejde. Do mistnosti dvoje dvere, ale otevrit nejdou, pak jsem zjistil skrz sklo ve dverich, ze to ma prurvu na strese, ale dostat se tam nedalo. Uz jsem to vzdal a pokracoval v pribehu dal, nacez se ukazalo, ze to bylo potreba cely obejit a ono se tam dostat slo. Za nejakou tu minutu zase je to schovane a neda se tam dostat. Aha, rikam si, asi vlezu do tamtech dveri a zase to obejdu. Jenze neobesel, dvere se za mnou zaklaply, obejit se to nedalo a ja uz si pro ten bod dojit nemohl. A takhle to tam mate schizofrene porad.

Abych jeste pokracoval v objevenych negativech hry, tak jsou dvoje. Prvne grafika, ta je sice na dobu vzniku skvela, ale vyvojari to malinko hodne moc extra prehnali se svetlama. Svetla ve hre vyslovene vypalujou oci, prepiskli to az to boli.
A druha vec, ktera nekoho potesi, ale me stve, jsou super inteligentni defenzivni nepratele. Prvne se dobre kryjou, pak po vas maji v pribehu jit a zlikvidovat, ale oni ne, radsi se drzi v zavetri, takze musim jit ja a jak rikam, umela inteligence nepratel je slusna, takze jsou dost tuhy a odolny. A aby toho nebylo malo, tak pistole a brokovnice maji opravdu kratky dostrel, navic i samopalem nepratele dostreli dal nez vy. Obcas jsou i situace, ze nepritele trefujete, on na to reaguje, ruzne sebou mrska, ale nezhebne, musite prijit bliz a dorazit ho. Ta snaha o narocne souboje je naprosto prehnana, ale zatim se to teda na nejlehci obtiznost da.

Obcas se ve hre vyskytrnou i glitche jako ze jsem se zarazil o zrcatko auta a nemohl jsem dal, nacez me zastrelili. Ale to je detail. Proc ale vyvojari vymysleji kraviny misto aby navrhli nejakou poradnou hru? Protoze tahle hra ma krome herni casti i filmovou, kde hraji skutecni herci a ma to udajne dobre dokreslovat pribeh. Tuhle filmovou cast vam ale vyvojari nepridaji do hry, ted je in streamovani, takze se to streamuje, teda mozna. Ja nic nestreamuju, nejede mi to. Nastesti se to da preskocit, oznami to, ze stream neni k dispozici a jede to dal. Ale uprimne nevim, jestli je chyba u nich nebo u me, mam na PC udelane urcite bezpecnostni restrikce, takze to muze byt u me. Ale nepochopim proc to nemohli zabalit do nejakeho HEVCu nebo aspon H264 a prsknout tech par gigabajt primo do hry. Misto toho se pry streamuje nejakej nejspis MPEG2 a pry to v souctu dela az 90GB streamu. Proste totalni blaznovstvi, ktere nema ani opodstatneni a ani zadnou logiku. Hloupost vladne zjevne i v hernim vyvoji. :-/

Řešení:

Jsou to pici.

Nejde to dohrat, Sereneho neni sance porazit, zkousel jsem to snad 30x a naprosty hovno.

Zaver je, ze mam zachranit brachu a objevi se Serene. Vypusti vlnu vojaku, ty dam behem chvilky, potom vypusti bombu, zasahne skoro pulku hraci plochy, jenze se predtim da utect, ono to ukaze chvili predtim nez to vypusti, kam ta bomba pujde. Pak je druha vlna vojaku, to uz je trochu orisek, ale da se to, jednou z tech 30ti pokusu me sejmul ten obrnenec. No a hra konci trema vybuchama od Sereneho, prvni mi to ukaze, takze tomu se jeste vyhnu, jenze druhy uz ne a mne to az prijde, ze jde pres celou hraci plochu, ale asi nejde, protoze jednou jsem ho prezil a sejmul me az treti finalni vybuch. Pak by mel byt Serene zranitelny a mel bych ho dat a finito, jenze proste ty vybuchy prezit nedokazu. Debilotina na n-tou. TOP3 nejhorsich her, ktere jsem hral.

Tak mi to zas nedalo, tak jsem to spustil.

A stala se neskutecna vec. To auto, na ktere jsem mel na moste skocit a proste to za boha neslo, pulzovalo vcera tak cca. ve 30 FPS, bylo to pulzovani sotva viditelne. Trefit se tam zastavovacem casu bylo nemozne. Dneska to zapnu a auto pulzovalo tak 4-5 FPS maximalne, trefil jsem to na podruhe.
Takze mam 4. kapitolu dohranou a zbyva posledni, nicmene je to teda dost blby, kdyz jsou v ty hre takovyhle bugy. Bohuzel ale je malo her a hernich studii, ktere odlozi hru o nekolik mesicu, aby to vychytali a hracum nekazili zazitek jako toho je schopen CD Projekt. Remedy u me skoncili.

Jsou to pici.

Nejde to dohrat, Sereneho neni sance porazit, zkousel jsem to snad 30x a naprosty hovno.

Zaver je, ze mam zachranit brachu a objevi se Serene. Vypusti vlnu vojaku, ty dam behem chvilky, potom vypusti bombu, zasahne skoro pulku hraci plochy, jenze se predtim da utect, ono to ukaze chvili predtim nez to vypusti, kam ta bomba pujde. Pak je druha vlna vojaku, to uz je trochu orisek, ale da se to, jednou z tech 30ti pokusu me sejmul ten obrnenec. No a hra konci trema vybuchama od Sereneho, prvni mi to ukaze, takze tomu se jeste vyhnu, jenze druhy uz ne a mne to az prijde, ze jde pres celou hraci plochu, ale asi nejde, protoze jednou jsem ho prezil a sejmul me az treti finalni vybuch. Pak by mel byt Serene zranitelny a mel bych ho dat a finito, jenze proste ty vybuchy prezit nedokazu. Debilotina na n-tou. TOP3 nejhorsich her, ktere jsem hral.