Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šílené Metro 2033

Zdar,

jsem začal hrát Metro 2033 Redux.

Co mi prijde dost šílené jsou hardwarové nároky té hry. Na to, jak je hra vlastne jeji vylepsena verze stara, tak sice jedu na rozliseni 2560x1440, mam krome jednoho parametru vsechno na max, ale stejne na grafice GTX 1080 (procesor i7-6700) me to teda prekvapilo.

Pokud hraju s VSyncem na 60 FPS, tak SSAA musim vypnout, jinak to grafika prestane davat a FPS padaji pod 30. S vypnutym SSAA prumerna zatez grafiky 80%. Zatez procesoru, kdyby to nekoho zajimalo, je jen 40%.

Co se tyka samotne hry, tak mi chybi nejaka mapa nebo navigace, protoze neustale tapu, kam mam vlastne jit. A to jsem na zacatku hry.

Dalsi problem je ukladani pres checkpointy, ktere jsou daleko od sebe. To me dost vytaci.

A hra je teda pomerne dost obtizna, ma to jen rezimy "normalni" a "hardcore" a nic vic. Pak je tam jeste moznost zvolit mezi rezimem, kde se clovek musi starat o zdroje a akcnejsim rezimem, kde je neustale dostatek naboju. Ja jsem samozrejme zvolil rezim s dostatkem naboju a hadejte, jaky je muj nejvetsi problem? Nemam naboje.
Radeji teda nechci videt ten druhy rezim.

Řešení:

Tak jsem to definitivne zabalil a uz stahuju jinou hru. Proste to uz neslo.

No zacatek proste nejakej Artom, ke kterymu jsem si nedokazal vybudovat zadny vztah, protoze o nem nic nevim. Cely pribeh jako by stal na pozadi a hlavne do neceho strilet, nejdriv monstra, potom nacky, pritom je to cele vlastne hrozny nesmysl. Hutna atmosfera vlastne nastala az v druhe pulce hry, kdyz jsem se zacal dostavat k Polisu, jenze tim, ze neuspech je pomerne casty a opakuji se dlouhe pasaze od posledniho checkpointu mnohdy i s ingame animacema, tak se ta atmosfera rozmelni.
Nakonec jsem to ale odlozil kvuli tem technickym problemum. Nedokazu se dostat pres ty knihovniky. Hra mi sice rika, ze se jim mam koukat do oci, ale asi v ramci prodlouzeni hry to zdaleka vzdy nezabere. Nektere pasaze je potreba presprintovat, jenomze tady narazim na nemoznost pouziti sprintovaci klavesy SHIFT. Pritom to nedela uplne po kazde, ale s tema checkpointama je proste k vzteku, kdyz to udela i jednou a ja musim zase od zacatku. Takze ne, dalsi sanci uz tomu nedam.

KONEC.

Nezabavna hra, absolutne netusim co mam delat, nema to zadny dej, nic.

Takova v podstate nic extra doomovka. Treba HL je uplne nekde jinde, styl hry je pritom podobny.

Vubec nerozumim, proc je tahle hra tak oblibena?

Sem teda se rozhodl tomu dat jeste sanci, ale fakt nerozumim te popularite. Mne to prijde o nicem, bez atmosfery, navic spousta lokaci se neda udelat na poprve a checkpointy jsou kolikrat daleko, pred in-game animaci, proste to znovu a znovu je otravne.
Prirovnal bych tu hru k Doomu, HL2 nebo i Wolfenstein New Order, ale vsechny ty hry jsou mnohem promakanejsi a lepsi.

Tak jsem to definitivne zabalil a uz stahuju jinou hru. Proste to uz neslo.

No zacatek proste nejakej Artom, ke kterymu jsem si nedokazal vybudovat zadny vztah, protoze o nem nic nevim. Cely pribeh jako by stal na pozadi a hlavne do neceho strilet, nejdriv monstra, potom nacky, pritom je to cele vlastne hrozny nesmysl. Hutna atmosfera vlastne nastala az v druhe pulce hry, kdyz jsem se zacal dostavat k Polisu, jenze tim, ze neuspech je pomerne casty a opakuji se dlouhe pasaze od posledniho checkpointu mnohdy i s ingame animacema, tak se ta atmosfera rozmelni.
Nakonec jsem to ale odlozil kvuli tem technickym problemum. Nedokazu se dostat pres ty knihovniky. Hra mi sice rika, ze se jim mam koukat do oci, ale asi v ramci prodlouzeni hry to zdaleka vzdy nezabere. Nektere pasaze je potreba presprintovat, jenomze tady narazim na nemoznost pouziti sprintovaci klavesy SHIFT. Pritom to nedela uplne po kazde, ale s tema checkpointama je proste k vzteku, kdyz to udela i jednou a ja musim zase od zacatku. Takze ne, dalsi sanci uz tomu nedam.

Dohrano. Klidne mohlo zustat Metro 2 na Epicu exkluzivne trvale, protoze po tomhle este ke vsemu s psychodelickym zaverem, no to uz fakt ne. Premyslim i jestli preci jenom by nebylo lepsi zustat u toho ubisoftiho Assassina nez tohle. ]:)

3/10

Nikoliv:

Metro 2033 3/10

Metro Last Light 1/10

V podstate jedna z nejhorsich her jake jsem kdy hral. Hra, u ktere si musim zapnout trainer na neomezenou munici, abych to mohl vubec hrat a stejne jsem musel na Youtube, protoze proste stojim uprostred niceho a nevim co mam delat a kam mam jit, si nic jineho nez palec dolu nezaslouzi.

Metro Exodus nikdy hrat nebudu, nemam koupene a kupovat rozhodne nikdy nebudu.

Protoze jsem kdysi koupil bundle, tak mam i hru Metro Last Light Redux.

Zkousel jsem to teda taky hrat, ale hra je jeste odflaknutejsi nez Metro 2033 a dohrat to nelze. Asi v polovine hry musim zazvonit na zvon a zacnou na me nabihat prisery, jenze je jich tolik, ze se jim ubranit neda. Nakonec mi dojdou naboje a zemru.

Opravdu proti temhle hram jsou i ty ubisofti vyborne, tohle je nejvetsi odpad, co jsem kdy hral.

Vyjimecne jsem udelil palec dolu i na Steamu, to u moc her nedelam, ale tahle si to zaslouzila.

Dalsi podivnost:

10 vterin do konce posledniho filtru v masce venku, v tu chvili jsem si toho teprve vsiml a zacal zmatkovat a hledat dalsi filtr. Jak tam beham okolo, tak se mi hra ulozila. Jenze v Metru nemate moznost si vzit nejaky ulozny bod a z toho zacit, bud posledni ulozeni nebo celou kapitolu znovu. By me jeblo hrat dve hodiny znovu jenom kvuli tomu, ze ma hra stupidni check pointy.

Nastesti trainer umi nejenom nekonecno munice ale i nekonecno casu filtru, coz me zachranilo. Ovsem muset hrat hru s trainerem je na hlavu.

Ze se da projit nepritelem fakt neni ani v moji stolicce ani v mym pocitaci, opravdu mi vyvojari neudelali spesl nasiraci verzi. Proste je spatne udelanej kolizni model.

Dejme tomu, ze za medvedici, taky jsem ji prosel, si muzu sam. Jak jsem mel zapnutej trainer na nekonecno munice, tak jsem ji zabil driv nez mi otevrela cestu dal, takze jsem musel od posledniho checkpointu znovu. Jesteze se mi to mezitim neulozilo.

Nicmene ostatni zde popsane problemy jsou z doby, kdy jsem trainer jeste nepouzil.

ty robiš najväčšiu chybu hlavne v tom že sa spoliehaš na ten sprosty checkpoint... Nemysli nan ako by tam vôbec žiadny nebol a hraj normálne lebo ked sa nan budeš vždy spoliehať tak ti nikdy neostane potrebne množstvo munície a kysliku čo spôsobý že spanikáriš a behom( bezhlavo) sa pokusiš dostať z bodu A do bodu B a zbytočne ťa zabijú . Ale ked to budeš prechádzať poctivo ako máš, tak ti ostane aj výrazná rezerva.Takisto je dosť dôležite na čo použiejš prachy ked prejdeš leve a dostaneš sa na stanovyšte kde más možnosť si doplniť zásoby. Preto rozmýšlaj čo ti chýba najviac. Ale vždy si hlavne dokupuj kyslik