Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Battlefield 5 - poklesy výkonu u CPU

Zdravím,
po nějaké době hraní 5-10min mi začne FPS padat z nějakých 45-60 na cca 20, vždy např. na 2s a pak se nahodí zpět, dle monitorování výkonu ve Win mi to ukazuje, že spadne výkon CPU z 85 % na 30 % a následně to vyletí zpátky nahoru, ostatní hry bez problému, setkal se někdo se stejným problémem? Potvrzuji, že se tepotou problém není.
Problém eviduji pouze u této hry.
AMD FX 8350, R9 290X, 16GB RAM

Díky za odpověď.

můžeš vypnout v-sync záleží jak je implementovaný a při nedostatku výkonu může klesnout fps na 30 a méně, pak zkus OSD (MSI Afterburner) a nechat si zobrazit překrytí ve hře s informacemi o výkonu hry, abys identifikoval co se děje, když hra jede 20fps (teploty, podtaktování grafiky, vytížení, atd.)

Zkoušel jsem vypnout v-sync -> beze změny. Používám HWiNFO + RivaTunerStatictic pro zobrazení teplot, mám i MSI Afterburner, ten používám pro ovládání vysavače v grafice. Zde je vše v pořádku, identifikoval jsem problémy s pády výkonu u CPU díky zobrazení výkonu který je implenetovaný přímo ve Windows (WIN+G).
Takže teploty a vytížení je všechno cajk, například DIRT 2.0 mi funguje bez problému a tam jede grafika na 100% výkonu téměř neustále.

Tím jsem myslel, že nemám počítač na to, aby mi to fungovalo plynule na DX12, po zapnutí mám velmi nestabilní FPS, glitche apod. (podobně jako u SW: Battlefront 2, který mi btw také funguje bez problémů na DX11), musel bych pravděpodobně rapidně snížit grafické nastavení a to rozhodně není to, co bych chtěl.