Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízké FPS GTA V na výkonném PC

Zdravím,
Vlastním PC HAL3000 MEGA GAMER Intel Core i5-9400F 4.1 GHz
NVIDIA GeForce RTX 2060
zakoupil jsem ho na CZC, kde uváděli u GTA V na full hd 60 FPS.
Včera jsem si GTA V koupil a použil optimální nastavení podle Nvidia Geforce expereince, která hru nastavila podle PC na max detaily (ultra), ale ve hře jsem zjístil, že má hra pouze 15-20 FPS, což mi příjde divné.
Hru bych měl bez problému rozjet na tyto detaily, nevím v čem je problém.
P.S. Vsync mám vypnutý a všechny ovladače aktuální.

Prosím o pomoc, děkuji.

Pockej, a teda na jine hre stejne graficky náročné ti to jede na max v pohodě jo? Jo a měl sem namysli jestli znáš pojem - při instalaci Windowsu první ovladač základní desky, pak zbytek. Někteří specialisté tuto úlohu totiž svěří softwaru třetí strany který umí akurát pěkne rozházet ovladače.

Ano s jinými hrami nemám problém, i podle stránky System Requirements bych měl hru rozjet bez problému a navíc Geforce expereince bere jako optimální nastavení pro PC max. detaily, proč by to nastavovala, kdybych to nerozjel? I podle Windows mám veškere ovladače aktuální.

Zdravím, zkontroluj nastavení MSAA. Je to docela žrout výkonu a jestli tam máš třeba 4x MSAA, nedivil bych se, že to jede na prd. Pro tvou grafiku ve FHD bych nad 2x MSAA nešel a možná bych se na MSAA vyprd úplně :/.

ten GFE je divnej, co se tak dívám nastavuje mi třeba 4x MSAA při 4k rozlišení, což při náročnějším TRAA, kdy se vyhlazuje vegetace nedá ani náhodou RTX2080Ti, potom hodně výkonu berou stíny PCSS s high resolution shadows - Hi-Res stíny bych třeba nechal, ale ne ještě k tomu PCSS, jinak výpočet stínů sosne snad 40% výkonu GPU, taže bych je nastavil na Softest a Grass Quality nastavit na High nebo Very High, Ultra je dokonce snad nějak buglý...