Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trine 1 (původní verze hry), funguje vám?

Mám hru na Steamu i bez DRM ke stažení z GOG.

Včera jsem ji zkusil spustit (vyšla aktualizovaná čeština, tak jsem ji chtěl nainstalovat), Steam verzi, W10. Spustí se launcher, kde jsem vybral tu původní verzi hry, na kterou čeština existuje. Spustí se pak český launcher, následně z něj hra. Načtení do menu OK, prohlížení v menu OK, čeština funguje, jakmile ale nechám spustit uloženou hru či začnu novou, během načítání hra spadne na plochu, bez jakékoliv hlášky. I po odinstalování češtiny a ověření cache hry hra padá.

Zkusil jsem nainstalovat verzi z GOG, je do stejné.

Před nějakou dobou (rokem?) vše fungovalo. Mám dojem, že to má nějakou souvislost s aktualizacemi Steamu, týkající se ovladačů (PhysX).

Moje verze nVidia ovladačů není poslední, 418.91, možná je to tím. Třeba to bude podobný případ, jako jsem řešil s Trine 2, https://hry.poradna.net/questions/2799988-hry-nefungujici-ve-windows-10

Zkuste se, prosím, podívat, kdu Trine 1 máte, zda vám ta původní verze funguje. Ne ta Enchanted, ta mi také funguje, není ale na ni čeština. A pokud ano/ne, napište sem verzi ovladačů nVidia a PhysX. Díky.

[88466-trine1-png]

---
Příští týden plánuji ovladače grafiky updatovat, teď na to nemám čas, třeba se to samo opraví.

Ahoj, tak jsem to ted zkusil. A Trine na steamu funkcni, smaozrejme ta standart edice. Nvidia driver 441.20 , PhysX 09.19.0218 . Win 10 build 1909. Cestinu jsem nenasel aktualizovanou, posli odkaz a odzkousim i s ni, jestli chces. Dal bych screen , ale jsem blb a uz par let jsem se zde neprihlasil a zapomnel udaje. Ale kdyz by jsi potreboval nejaky screen, zkusim zadumat a vzpomenoutr nebo najit. Pekny vikend