Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rome total war 2

Zdravím, chci se zeptat jak mohu otestovat grafiku a procesor abych věděl jestli fungují dobře ? Zdá se mi že mi kolísá výkon. Začal jsem hrát hru Rome total war 2 a na vyšší detaily se mi to zadrhává a jsou tam výkonnostní propady. Přitom si myslím že moje sestava by to měla dávat v pohodě. Koukal jsem na youtube jak testují gtx 970 na maximální detaily a mají 50 fps a hra jede krásně plynule. Já když jedu po velké mapě tak se mi to zadrhává a dobývání města tak jede to v pohodě plynule a najednou se to natvrdo sekne cca 3 sekundy a pak to chvilku jede a pak zase ale není to furt jenom občas. Předem děkuji za rady.

Moje sestava:
Intel Xeon E3-1231v3
MSI GTX 970 GAMING 4G
MSI H97 PC Mate - Intel H97
Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
Seagate Desktop HDD - 1TB
Samsung SSD 850 EVO - 120GB, Basic

Treba MSI Afterburner, jakmile se to sekne, tak se prepnes do Afterburneru a mrknes do grafu, co se deje. S Afterburnerem se taky bundluje RivaTuner Statistic Server a pres ten se da nastavit do overlay jakekoli hodnoty primo do obrazovky, takze muzes hrat a zaroven koukat na procenta vyuziti grafiky a procesoru a na FPS ve hre.

Jinak tip: jestli je hra nainstalovana na HDD Seagate, tak bych nevylucoval, ze problem je prave tam.

jede to v pohodě plynule a najednou se to natvrdo sekne cca 3 sekundy a pak to chvilku jede a pak zase ale není to furt jenom občas

Muze.

Hrajes na fullHD? Pak by mela grafika i procesor v pohode stihat.

To co pises vypada, jak kdyby to nacitalo nejake veci z disku a to hodne pomaleho, ale muzes ho mit hodne fragmentovany nebo se ti muze pri behu hry spustit nejaky defragmentator nebo ti tam jede nejaky antivir nebo ti zaroven saha na disk jeste neco jineho a uz to muze byt problem.

Ale treba i nedostatecny nebo vadny zdroj muze delat ruzne takoveto podivne chovani a je tezke prijit na to, ze to zpusobuje prave zdroj.

Zkus treba i nejake benchmarky jako je MSI Kombustor a zaroven sleduj v MSI Afterburneru grafy. Mrkni pres CrystalDiskInfo, jestli jsou SMART hodnoty disku ok.