Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FPS limit - ako ho nastaviť?

Ahojte, mám otázku - akým spôsobom obmedziť FPS u hrách len na max. 60? Je veľa hier, ktoré to priamo v nastaveniach nemajú a V-sync mi moc nepomáha keďže mám 144Hz monitor. Dá sa urobiť v nvidia control panel nejaké nastavenie na to? Prípadne nejaký spoľahlivý program, ktorý to dokáže? Ďakujem.

Pres NVidia Control Panel se da nastavit polovicni VSync, takze v tvem pripade 144/2. Mozna trochu prehlednejsi je NVidia (Profile) Inspector, kde docilis toho sameho nastaveni, ale krome VSyncu 1/2 tam jde zapnout i 1/3 a 1/4. Nektere hry ale padaji, pokud se jim do toho zacne clovek vrtat, zvlast hry, ktere jsou prasacky naprogramovane dost casto VSync natvrdo nastaveny na nejakou hodnotu neprezijou. :-/

To nastavenie polovičného V-syncu je možné len u stolných pc? Pretože mám notebook a u Vsyncu mám v ovládacom paneli nvidia možnosti len - zapnuté, vypnuté a rýchle.

Možno to skúsim znova s tým Rivatunerom. Kedysi som ten program spolu afterburnerom používala na kontrolu teploty hardvéru ale z nejakého dôvodu sa mi kopa hier cez steam nechcela vôbec spustiť pokiaľ ten program bežal na pozadí., doteraz netuším prečo.

Na ten ten Nvidia Inspector som na nete narazila tiež len mi to neprišlo ako oficiálna apka od Nvidie tak som k tomu nemala moc dôveru. Je bezpečné ho používať?

To je dobré, mít 144Hz zobrazovadlo a hry chtít mít na 60Hz :-p
Monitor o takové frekvenci je pak vlastně k ničemu.

Nikdy bych si 144, 240, bžilión hertzový monitor nepořídil, nepotřebuji honit vodu. I s 60Hz mi jedou všechny hry naprosto plynule.

Ten monitor plne využijem v CS:GO. No pri hrách ako Steep alebo Crash Bandicoot mi naozaj netreba tých 144 FPS. Načo si budem zbytočne dvojnásobne zaťažovať počítač keď si to tie hry nevyžadujú? O to viac v takýchto letných horúčavách ako teraz sú.

To, že 120/144Hz monitor je podľa teba zbytočný tvrdíš len preto, že si zrejme nikdy neskúšal viac hertzových monitor. Aj len obyčajná práca vo windowse je s tým neporovnateľná proti 60Hz čo som mala pred tým. Minimálne moje očí to vnímajú ako obrovské zlepšenie.

Pravda, nikdy jsem to nezkoušel. A protože mi 60 naprosto vyhovuje, ani zkoušet nebudu. Protože při 144 či ještě více Hz toho musí grafika počítat mnohem více, je tu hrozba, že bych nemohl časem hrát graficky náročné hry na maximum, musel bych dělat kompromisy. Proto také nijak nestojím o vysoká rozlišení.

Nepotřebuji prostě hrát ve 144Hz ve 4k - a mít nastavenou grafiku na low.

Ale jasně, každý má své představy a preference :-)

Graficky narocne hry na maximum? Vies ono maloktory cenovo prijatelnejsi pocitac je schopny potiahnut napr. takeho Zaklinaca 3 na ultra settings a 144FPS (bolo by to aj zbytocne) cize vela hier hras proste na 60FPS a vyrobcovia s tym presne pocitaju. Prave preto je na taketo kompromisy aktivne G-sync, ktore (ak som tomu aspon ja dobre pochopila, mozno sa mylim) ma na starosti to aby aj pri 60FPS si dostal z tej 144Hz obrazovky viac ako zo 60Hz. Cize nie je 60FPS ako 60FPS.

Ale ako vravis, kazdy ma ine preferencie a hra ine hry. Mne slo predovsetkym o CS:GO kde tych 144Hz fakt potrebujes.