Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grand Theft Auto V lag

Dobrý deň. Vedeli by ste mi pomôcť ? Už si fakt neviem dať rady. Vyskúšal som snáď všetky možné veci čo som ohľadom tohto našiel, no nič nefunguje. Hrám GTAV na ultra nastaveniach, nemám plnú vram, zapnem hru a mám 60fps. Akonáhle sa pohnem z miesta niekde v strede mesta, moje FPS spadnú aj o 10 snímkov nižšie. Veľmi ma to štve, lebo iné hry ako napríklad Far Cry 5, NBA2k19 alebo Car Mechanic Simulator mi to nerobia. A tieto FPS dropy mám aj na high a Normal nastavení. Všetky ovládače mám updatnuté. Hru spolu s ostatnými mám nainštalovanú na externom disku WD My Passport Ultra. Ďakujem veľmi za radu.

Moje špecifikácie:
CPU: Intel Core i5-4430 @3.00GHz
GPU 1: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
GPU 2: Intel HD Graphics 4600
RAM: 8.0GB
OS: Windows 10

stále mi to dropuje niekedy zo 62 na 57

A to má být neštěstí?
Nepíšeš rozlišení monitoru, třeba v některých náročnějších scénách dosahuješ výkonnostních hranic PC.

Možná, když přestaneš sledovat nějaké čísýlko a budeš prostě hrát, bude vše OK :-)

Pro každý případ:
- máš řádně nainstalované ovladače? Nejprve základní deska, pak grafika a zbytek. Ne z windowsupdate, ale ze stránek nVidie
- neběží ti na pozadí nějaké zbytečné/vytěžující procesy? Bittorent, bitcoinminer, několik antivirů, adware, spyware atd.

Len doteraz mi to všetko išlo úplne naparádu a ešte aj na starej grafike 650ti, zresetoval som PC, vymenil grafiku a zrazu toto. Je mi to trochu ľúto ale tak čo už.
Na grafické ovládače mám Nvidia GeForce Experience a ostatné občas pozriem na internete či nič nové nevyšlo. Je pravda že môj monitor má už zopár rokov, no žiadnym hrám to neprekáža len GTA ak teda je to tým. Ešte sa na to pozriem keďtak ešte pridám nejaké parametre.

S tím monitorem jsem to myslel tak, že třeba používáš nějaké vysoké rozlišení, které hra na tvém PC nemusí plynule "utáhnout".

Opravdu máš ovladače nainstalovány pořádně? Jinak, GeForce Experience bych si osobně do PC nedal, k čemu? Dovedu si ve hrách nastavit potřebné sám, stejně tak v případě potřeby nainstalovat ovladače grafiky. Ale chápu, že mnoha lidem to vyhovuje.

Měl jsem grafiku GTX 980, která je výkonnostně podobné té tvé. Když jsem dal vše na max, tak mi někde FPS padaly až na 20. Musíš si hodně pohrát s nastavením. Pro začátek bych vypnul MSAA (i u odrazů) a nechal zapnuté jen TXAA. Dal bych maximálně very high, ale spíš high. A hlavně se podívej, že máš v Advanced Graphics na minimu Scaling nebo celkově bych tady všechno povypínal.