Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft Classic VS. Minecraft Windows 10 Edition

Zdravím, aké sú výhody medzi Minecraft Classic (klsická verzia z minecraft.net) a Minecraft Windows 10 Edition? Je Minecraft Windows 10 Edition nejako "špeciálne" upravená verzia, aby to zvládal aj slabší PC? A dajú sa tam tiež meniť verzie? Lebo čo som pozeral obrázky, zdá sa mi že je to dosť podobné ako MC PE (Minecraft Pocket Edition). A čo príkazy? Sú tie isté, ako v klasickej verzií? (Keď si napríklad urobím nejaký príkaz cez túto stránku, pôjde mi v Minecraft Windows 10 Edition?)

Jediná výhoda W10 edice je, že rozumně funguje prakticky na jakémkoliv PC, kde běží W10 (zkoušel jsem to na 8 roků starém low-endovém notebooku, žádný problém). Ale určitě bych tuhle verzi nehrál, velmi omezené možnosti, pokud chceš cokoliv nad "základ", tedy např. texturepack, modifikace.