Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dostihy a sázky-desetinásobek

Dobré odpoledne všem. Mám dotaz ohledně stolní hry dostihy a sázky. Když si vsadím na soupeřova koně na kterém má tři dostihy a vsadím 4 tisíce tak v pravidlech se píše že mi má vyplatit desetinásobek vsazené částky. Jak se to vypočítá kolik mi má soupeř vyplatit? Děkuji.

OT: když jsem doma dostihy hráli, sázky jsme měli zakázané, hráli jsme to bez nich. Připadá mi (minimálně) hodně divné 4 hodiny budovat portfolio (analogie Monopolů) a pak na mě kdosi vsadí a o všechno dojdu?

Prostě hovadina, proč bych měl jako majitel koně někomu něco platit?

My to hráli jako analogii Monopolů (hluboko za komunistů tahle hra samozřejmě v ČSSR nebyla k mání, dělali jsme si ji ručně, kartičky se přepisovaly na stroji, hrací plochu jsem měl ze dřeva, ručně pomalovanou - prostě samizdat :-)
A tehdy se to jmenovalo BUSINESS.

Tedy při první hře jsme sázky zkusili, ale právě kvůli té nelogičnosti, která naprosto zpřeházela dosavadní vývoj (a poškozeného to oprávněně naštvalo), jsme to prostě už nikdy více nepoužili.

Už jsme to ale minimálně 20 let nehráli a až také asi nebudeme. Máme-li chuť na stolní hru, rozdáme si Dominion.