Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xboxonex klavesnica

Ahojte,
Mam xbox X a gtaV a ked pripojim usb klavesnicu tak ide nou ovladat rozhranie xboxu ale gra hrat nejde, musim používať jedine xbox ovladac.
Je treba mat nejaku specialnu xbox klavesnicu alebo idu tak hrat len niektore hry alebo ako to je?
Ďakujem pekne za vysvetlenie.

Musí tam být podpora ze strany hry.

Tak. Nekteré hry jako Minecraft mohou fungovat i s klavesnici a mysi, je to to o podpore.
* Jeste tento rok, by se podpora periferii mela rozsirit. Vice informaci najdes na XBOX devlopper chanel.

Hry idú hrať s klávesnicou a myšou aj na konzolách, stačí mať napr. Xim apex, Xim 4, Hama speedshot ultimate, Hori Tactical Assault Commander 4, ten nejak podporuje aj priamo Sony myslím. Hama nepodporuje všetky klávesnice a myši, Hori má v balení aj myš aj malú klávesnicu, xim4 a xim apex neobsahuje tiež nič, ale je to najkvalitnejší produkt z uvedených. Na ps funguje pár hier aj bez týchto srandičiek, napr. Fortnite. Xbox má o niečo väčšiu ponuku hier, ľahko sa dajú dohľadať na nete. Xbox vydá alebo už vydal klávesnicu s podložkou a myšou priamo určenou na hranie s K&M na gauči v obývačke.

Ja by som odporučil skúsiť xim apex, je najdrahší ale aj najlepší, zohnať sa dá ma ebayi, Ali, na czsk shopoch nie, možno niekde na bazári.