Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA V - vypadávání myši a reproduktorů

Ahoj!

Jsem vlastníkem hry GTA V staženou přes Rockstar Games (tj. ne přes Steam).

Vlastním základní desku Asus B85 - Vanguard a všechny ovladače mám aktuální.

Při hraní této hry pociťuji velice zvláštní problém.
Když hraju, řekněme tak 5 - 10 minut, v mých reproduktorech začne velice zvláštně praskat zvuk (dělá to i do sluchátek) a začne mi průběžně vypadávat myš (jako by se odpojovala a připojovala pořád dokola). Když hru vypnu, vše běží opět v normálu.

Hru jsem reinstaloval, běží na nejnovějším patchi. Tento problém v žádných jiných hrách nepociťuji. Pouze při hraní GTA V.

Nesetkal se s tím někdo, případně nevěděl by někdo, kde hledat zakopaného psa?

Díky moc!

To je zajímavé, netuším vůbec, kde začít hledat.

Stane se to i tehdy, pokud hru spustíš a nebudeš nic dělat, necháš třeba PC půl hodiny jen "odpočívat"?
Co se stane, pokud se Alt+Tabem přepneš na plochu a zpět do hry?

Možná bych vyzkoušel po spuštění hry odpojit PC od internetu, pokud tedy hraješ příběh a ne online blbnutí. Za další bych počítač projel na malware (MBAM + Adwcleaner).

Pár postřehů:

Mbam + AdwCleaner nalezly dohromady asi 3 soubory, kterých jsem se tedy zbavil.

Při idle hře, kdy si hra žije vlastním životem a nic se neděje, tak to začne dělat to samé. Pokud to začne, přepnu na plochu, vše OK, přepnu zpět a po chvilce jsme tam, kde jsme byli. Začne to vypadávat (dokonce mi občas přestane hrát úplně levý reproduktor). Když to nechám běžet, vypne se mi počítač (?). Žádný BSOD, nic. Prostě se vypne.

Když ale pak zapnu hru v "Safe modu" (800x600 rozlišení a tuším, že detaily na minimum), tak hra běží a nepocítil jsem žádné výpadky. Když jsem ale následně jen zkusil zvětšit rozlišení, roztočil se mi chladič grafiky na maximum a počítač hodil černou obrazovku a nic. Musel jsem tedy natvrdo vypnout počítač. Že by to mělo tedy spojitost s grafikou? Ale jak ta ovlivní zvuk a myš? (klávesnice funguje v pořádku neustále...)

PC od internetu odpojeno, také bez úspěchu.

Zkoušel jsem různé USB porty (bez úspěchu), sluchátka nebo reproduktory (bez úspěchu), zkoušet zapojit do základní desky i externí zvukovky, kterou v PC mám (bez úspěchu)..

Tak netuším.

Co ovladače chipsetu a zvukovky?

To začalo dělat náhle nebo je to tak od nepaměti? Pokud až teď, zkus se podívat do historie aktualizací, zda ti moudré W10 (hádám :-)) nenacpaly do počítače svoje ovladače. Pokud ano, dej tam zpět ty původní a aktualizaci ovladačů hardwaru zakaž.

Co si tak pamatuju, tak mi to tahle hra nikdy nedělala. Ale je pravda, že nějaké aktualizace systému proběhly (W7, pardon) a řešil jsem ovladače zvukovky, jelikož zvuk mi nefungoval. Od té doby jsem GTA nezkoušel až do dneška, kdy mi to dělá tenhle bordel. Zajímavé je, že ale jen tahle hra.

No zkusím teda nahodit zpět původní ovladače, pokud mi byly přeinstalovány.

Tak nakonec to bylo zdrojem. Jednou jsem to nechal běžet, čekal se, co bude dít. Přeinstaloval jsem ovladače. I grafiky na verzi, u kterých vím, že to běhalo. Po chvilce cvak, vypadly pojistky. Zdroj nenaskočil. Seasonic mi umřel 14 dnů před 5letou zárukou. Už jsem si sehnal nový, vše funguje jak má. :)