Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krádež o věci na Steam úctě za 290000 Kč

Možná mě budete mít za totálního psychopata že sem dal 300000 Kč na Steam věci, ale někdo mi ukradl účet (byl sem 14 dní dovolené ) takže 7 dní co se musí čekat na možnost vyměnit položku uběhla a až poté sem zjistil tuto krádež pachatel poté věci prodal na stránce určené k prodeji položek za zhruba 235000 Kč, vím že by škoda mohla být klidně několik miliard a nikdo by to neřešil kdyby to lidé poslali samovolně (není trestný čin) ale on se dostal k mému účtu neoprávněné přístup k nosiči informací když to nahlasim na policii budou to řešit.:x: díky.

Nějak se množíte.
Policie to řešit určitě bude, jdi do toho. Jen nevím, zda se ti výsledky řešení budou líbit - jako reálný vidím jedině svěrací kazajku.

-----
Samozřejmě ti nevěřím, ale když už jsi začal :-)

vím že by škoda mohla být klidně několik miliard a nikdo by to neřešil kdyby to lidé poslali samovolně (není trestný čin) ale on se dostal k mému účtu neoprávněné přístup k nosiči informací když to nahlasim na policii budou to řešit

kvalitní matroš, uber, ať se nepředávkuješ.

on se dostal k mému účtu neoprávněné přístup k nosiči informací

Doufam, ze se ti policajti vysmejou az to pujdes nahlasit. Sve heslo na Steam nemas komu co davat, nehlede na to, ze mas mit dvoufaktorovou autentizaci, tudiz ti pak nikdo nemuze ucet ukrast.

Pokud se na Steam přihlašoval ze zavirovaného mobilu na kterém má "běžet" i Steam Guard, dokážu si představit, že účet ukrást půjde. Zkušenost nemám, protože data na mobilu nevedu a pokud chce Steam guarďácké potvrzení (spuštění Steamu na novém či dlouho nepoužívaném PC), mobil je stejně offline.

Keď existujú hackery, ktorí dokážu vykradnúť bankomat, nabúrať sa do všelijakých vládnych vecí atď... tak prečo by im malo robiť problém ukradnúť Steam účet? Nech to nahlási na Steam support. Stať sa to môže hocikomu, je to dosť nepríjemná záležitosť.

Pokud někdo vrazí 300kKč do virtuálních pitomostí (jedna zda k vlastnímu uspokojení či pro další prodej), měl by si sakra hlídat, zda je vše zabezpečené. Neklikat na linky kohokoliv, mít dvoufaktorové zabezpečení, chovat se zodpovědně.

To platí obecně, té popisované historce nevěřím. Jsem zvědav, kdo první tu do toho řízne a bude fňukat, že ho hekři obrali za virtuální nožíky za mega ;-)

Pro pořádek/pobavení uvádím paralelní link: https://www.zive.cz/poradna/kradez-virtualnich-veci-za-290000-kc/sc-20-cq-654014/default.aspx?consultanswers=1

Kdyz pomineme castku, tak se muze stat, ze z nekoho nekdo socialnim inzenyrstvim vyrazi heslo, ale porad je tady ten Steam Guard. Tudiz bud ho nemel aktivovany, jeho blbost nebo potvrdil ukradeni uctu, to uz je snad na blazinec. O dalsi moznosti jak pres steamackou ochranu prejit nevim, pokud by nekdo vedel, tak budu rad, kdyz se podeli. :-)

Ahoj,
Hele stalo se mi naprosto to samé. Jednoho krásného dne jsem se nemohl připojit na steam a koukal sem jak puk.
1) Řeš to se steam supportem
tohle mi napsali oni.
Zdá se, že Váš účet byl odcizen. Abyste zabránili neoprávněnému přístupu k účtu, doporučujeme Vám k němu přiřadit mobilní autentifikátor funkce Steam Guard.

Resetovali jsme Vaše heslo a nové přihlašovací údaje zaslali na e-mailovou adresu, z níž jste nás kontaktovali. Pokud e-mail nemůžete nalézt, zkontrolujte prosím i složku se spamem a koš.

Stejně jako po jakémkoli jiném resetu zabezpečení, i nyní nebude moci tento účet 15 dní obchodovat nebo používat komunitní trh.

Také bychom Vám doporučili navštívit stránku Doporučení ohledně zabezpečení účtu.

Regards

Steam support
Michael
2) Změn si hesla všude
Emaily, sociální sítě atd.
3)Zkontroluj si email na
https://haveibeenpwned.com/

Ano, a přesně proto je tady Steam Guard. Je tu už několik let a tak VŠICHNI už mohli tenhle stupeň ochrany využívat. Pak už stačí jen neklikat zběsile na jakékoliv linky od neznámých lidí se zemí bývalého Sovětského svazu a nesdělovat hesla všem, kteří si o ně - byť důrazně ve stylu suka bljať - požádají.