Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má většina hráčů Steam?

Zdravím, měl bych jednu trošku neobvyklou otázku má podle vás většina lidí co hrají hry založený steam na kterém většinu her hrají? Pište vaše názory. Kolik lidí to asi tak bude co si může dovolit hrát hry? Vaše tipy?

Ano, skoro všichni, co hrají PC hry, mají i Steam. V Česku si může dovolit hrát hry každý, kdo má počítač. V Africe nevím - a je mi to zcela jedno. Steam nemá (z hráčů PC her) pár mladých warezáků na nižším stupni ZDŠ, časem si jej ale také pořídí (případně jinou platformu).

Na druhé straně, ne všichni mají o hraní PC her zájem.

Ne, vetsina lidi co hraje hry, Steam nema.

Koik procent lidi na svete hraje hry netusim, ale urcite to bude hodne regionalni, nejvic asi USA a zapadni Evropa, Japonsko a Korea, mene lidi ve stredni a vychodni Evrope, v Cine byl v poslednich letech velky boom ve vsem teda i v hrani her, v Africe tech lidi bude hrat asi nejmene.

V USA a Japonsku hraje dost lidi na konzolich Playstation a Xbox a herni PC treba vubec nemaji, tudiz nemaji ani Steam.

Naopak u nas a v Polsku tvori konzole jen zlomek hracu, nejvic lidi hraje na PC a teda temer vsichni maji Steam. Sem tam najdes milovnika starych her, ktery ma jen GOG. No a porad u nas uplne nevymizeli ani warezaci, kteri maji torrent a Steam ne. Mnohem horsi situace je treba v Rusku, kde je warez vic rozsireny. V Cine treba Steam zacne oficialne fungovat az od pristiho roku, uz snad je schvalen cinskou vladou. Doted teda zdaleka ne kazdy Cinan co hraje, hral pres Steam, museli hrat treba pres VPN nebo jinak obejit omezeni, tudiz se da predpokladat, ze v Cine hrali doted pres Steam jen technictejsi jedinci, ikdyz u Cinanu to zase asi nebude velky problem.

Coz je trosku blobost nemyslis, proc by nemeli mit steam ? Az teda nemyslis na urcité % uzivatelu.
Vic muze napovedet samotny steam : https://store.steampowered.com/stats/content/?l= (nahled na GEO servery steam)

Servery STEAM pro CHINA :
* Sakra proc je tam maji, kdyz je nikdo nepouziva co ?! :-)

[CHINA]

China Telecom	47.1 Mbps
China Unicom	41.7 Mbps
China Mobile	40.2 Mbps
China Education and Research Network Center	24 Mbps
Shanghai Great Wall Broadband Network Service Co.	45.5 Mbps
UNICOM yunnan	46.3 Mbps
Beijing CNISP Technology Co.	44.1 Mbps
UNICOM Liaoning	54.6 Mbps
China Network Information Center	34.3 Mbps
UNICOM ZheJiang

[JAPAN]

NTT	61.1 Mbps
Softbank BB	48 Mbps
au one net	65.9 Mbps
Sony Network Communications	111.1 Mbps
K-Opticom Corporation	78 Mbps
Biglobe	56.9 Mbps
@Home Network Japan	43.9 Mbps
Jupiter Telecommunications Co.	43.1 Mbps
ARTERIA Networks Corporation	72.6 Mbps
TOKAI	82.1 Mbps

TAZATEL : Podivej se na statistiky STEAM.

Dobre, takze podle tebe je Gabe Newell idiot, ktery byl v Cine a jednal tam s cinskou vladou (nejakym ministrem pres informatiku) uplne zbytecne a kterej nevi, ze uz mu tam jeho firma funguje. Ty to preci vis nejlepe. Jako fakt to myslis vazne?

Dobre, takze podle tebe je Gabe Newell idiot, ktery byl v Cine a jednal tam s cinskou vladou

- Co to zase meles proboha svatého. Ach jo, redmaxi, redmaxi.
- To co pises, nebo cos asi nasel na internete se netykalo nahodou partnersvi VALVE s PerfectWord v Chine ? Herni klient Steam uz v Cine davno byl. Uzivatelu v Cine co pouzivaji STEAM je nejakych ~30 000 000 kolik je to v Ceské Republice ? Takze Cesi nepouzivaji Steam?

Cz = 0.6% China 14.5% z celkového %  trafiku serveru  STEAM -- zdroj "steam/stats"

*V Cine je nejhlavnejsi problém cenzura. Mimo jiné Asie patri vubec k nejvetsimu % zisku v hernim prumyslu vubec. „Ale reagoval jsem na to, ze v Cine na Steam nehrajou" (pritom je to okolo „30Milionu coz je 17% z celkového zisku STEAM"). A ne tady urcite neni idiot Gabe.

Ty to preci vis nejlepe.

- Nejlip nevim nic. Jen udavam hodnoty primo ze zdroje , tak jak je uvadi STEAM na svych „oficialnich" STATS (co pisou na Google nevim).

Nevim, kde na to chodis, respektive nemohu za to, ze jsi se cestine uz odnaucil a ovladas ji spatne. Nikde jsem ani jedinou zminkou nenapsal, ze v Cine na Steamu nehrajou. Co jsem napsal bylo, ze v Cine nefungoval Steam oficialne a mohlo proti nemu byt kdykoli zakroceno, protoze doted nemel Steam patricnou potrebnou licenci.
Proto se da ocekavat, ze ted, kdyz Steam bud v nejblizsi dobe licenci dostane nebo uz ji snad dostal, tak se pocet hracu v Cine, kteri jsou na Steamu znacne zvysi, takze bych se vubec nedivil, kdyby se behem pristiho roku treba i zdvojnasobil a to uz je poradna hracska zakladna.

Takze pisu, jak vidis, uplne neco jineho nez ty v mych prispevcich vidis, za to ja ovsem nemuzu. Pokud cemukoliv nerozumis, nevahej se zeptat, ale nepis nejake sve domnenky a nevkladej mi je do ust.

Nevim, kde na to chodis

Na oficialni stanky steam, informace které jsou dostupné kazdému. Nepotrebuju se opirat o informace nekde na strance Jedny Hriba co pise naké blbosti na googlu.

Nikde jsem ani jedinou zminkou nenapsal, ze v Cine na Steamu nehrajou.

Aha, asi je ma cestina hodne chaba ze nepochopim nasledujici text, kde pises ze Steam pojede az od pristiho roku, tudiz momentalne tam tedy neni ? :

V Cine treba Steam zacne oficialne fungovat az od pristiho roku

Aha, takze nepises ani zminkou co !? Mozna neumim cesky ale chapu z toho, ze steam bude v Cine az od pristiho roku, nebo co tam teda pises, ze je tam ted nelegalne, nebo neoficialne ? (takze podle tebe v cine ted steam neni ? Nebo je to mou cestinou ? Ted to budes svadet naco ? )
Aspon se nevymlouvej na me laskave a jeste uboze na mou cestinu.
Ke zbytku ses taky nevajdril, takze "priste se zeptej" je u cloveka jako ty zcela zbytecné. Na otazku proc je tedy v Asii tolik STEAM serveru jsi taky nedpovedel. Ale asi jen tak na pristi rok vid ?!

Co to mas za exoticke launchery?

Mam Steam, Galaxy a UPlay a bohate mi to staci. Vlastne jako ctvrty se da pocitat Discord, ale ten mam na chat a zadnou hru si pres to kupovat nehodlam. EA bojkotuju, Origin nevedu. Nic dalsiho nejsem ochoten do PC instalovat, takze kdyz treba ted je slyset, ze se do prodeje her zene dalsi firma s dalsim launcherem, tak za me rozhodne ne. Nebudu mit PC plne zbytecnych launcheru.

Já mám klienty, bez nichž se nedají hrát hry, které mám/chci. Steam, Uplay, Origin, BigFishGames. Někde je tam i sociální klub Rockstaru (součást instalace GTA5), ale ten nepoužívám. Možná někde jsou pozůstatky po GfWL, ale tohle dílo už také není potřeba.

Pokud by klienty nebylo potřeba ke spouštění her, neměl bych ani jeden. Přenést si savy a nastavení všech her na jiný PC, dokážu sám. A navíc bych nebyl otravován z mého hlediska občas zbytečnými, občas otravnými a občas hru kazícími updaty, o které ani náhodou nestojím a proti kterým musím složitě bojovat (kdy třeba kvůli pitomému nožíku do multi přestane fungovat čeština).

Mne system hernich klientu v podstate vyhovuje, sejvy v cloudu nejsou od veci, zjednodusuje to multiplayer (propojeni), chat, na Galaxy jde navic updaty zakazat. Problem je ten, ze tich hernich klientu je moc, idealne bych si chtel vybrat jeden a spoustet vse jen v nem, dva klienti jsou taky ok, tri uz je moc a vic uz toho proste nedavam. Absolutne nemam zajem mit na kazdou hru respektive pro kazde herni studio vlastniho klienta, takze proste ok, hry od EA hrat nebudu, jestli prestane davat Epic hry na Steam, tak ok hry od Epicu hrat nebudu, atd.

jsou tu vydavatelé, kteří doslova vydají jednu hru a mají vlastní klient (přece se nebudou dělit o zisk ze steamem například), to mám třeba Roberts Space Industries Launcher pro Star Citizen, další spíš klasiku Steam, Uplay, Origin, GoG Galaxy, MS Store (W10 Xbox aplikace) a i ten Rockstar Social Club se dá počítat.

Rockstar Social Club je taky pekna prasarna, ale aspon to ma jenom 79MB a zakazany ve firewallu a nijak to neni videt. Aspon teda v Max Payne 3 to tak bylo, vic teda DRM nez klient. Jinou hru od nich nemam.

MS Store ok, ten jsem nepocital, ze je to nejak defaultne ve Win10, navic ja jsem furt vic ve Win7 nez ve Win10. Beru to zase tak, ze je to neco jako IE, soucast Windows, kterou nikdy nepouziju.

Jinak Steam, UPlay, Origin, Galaxy jsou proste klasika, ale nerikej, ze te to taky nestve, jednou spoustet to a po druhe zase tohle.

Ohledne tech zisku, zase mas naklady na vyvoj klienta, kdyz se tomu vydavatel nebude pravidelne venovat, tak bude klient deravej, takze taky to neco stoji. No a hlavne ze hry, kterou si hrac nekoupi, protoze je na nejake exoticke platforme je zisk 0. Ze hry umistene na Steamu je zisk 70%, co je teda vic? ;-)

Steam je určitě nejrozšířenější, ale zda ho má většina... to nikdo nezjistí. Protože nevíme zda se do takového výpočtu počítají i lidé co zapnou hru třeba 1x za rok.
O finanční náročnosti bych nemluvil vůbec, hry dnes stojí doslova pár korun a nějaký krám na kterým to rozjedeš taky seženeš za pár korun. Takže pokud někoho baví hry, je připojen k internetu a rád vybírá mezi více hrami tak je steam nutností. I mladší kategorie "warezáků" mají steam, protože spoustu her je FreeToPlay.
Špatné na steamu je to, že donutí koupit ve slevách hry, které člověk v životě už nezapne ale rád je "vlastní" :)