Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 16 ms

Dobrý den chcem sa poradit.Hrám hru zaklinač 3 a cez program afterburner mi ukazuje že mi hra ide na 16 ms .Je to vela ?Ak ano da sa to dako nastavit zlepšit.Dakujem za info.Mám monitor LCD monitor 24" BenQ GW2470H .

Když jsem byl na vojně, středobodem zájmu vojáků bylo "číslo", tedy počet dní do odchodu do civilu. Klasický rozhovor mezi záklaďáky:
"Hovor číslo!"
"175. Číslo hovorí"
No a podobné je to u fps v PC hrách ;-)

Nikdy jsem neměl jiné LCD než 60Hz kousek, momentálně už 12 let EIZO S 1911. A nikdy se mi nestalo, aby se mi na výkonném PC nějaká hra sekala, lagovala, dropovala či jakými názvy nazývají někteří neplynulost hry. A to těch her mám mnoho set. Ano, na slabém PC, které neodpovídá požadovaným parametrům hry, to plynulé nebude - ale to není "vina" monitoru. Nehraju multi, kde je to prý nutnost, mít bžilión fps. Ale když jsem zkoušel TF2, Borderlands 2 či něco staršího (či když s manželkou hrajeme map01 z Dooma 2 po LAN) vše běželo naprosto plynule. Asi nejsem vybaven orlím zrakem, co už.

Jo, a teď se mi tu začnou hromadit mínusy ]:)

Jsem to psal nekolikrat, clovek s vytrenovanym okem dokaze reagovat az do 200FPS. Protoze se nektere milisekundy scitaji, chces jich mit v multiplayeru na kazdem parametru ce nejmene, abys zkratil dobu tve reakce. Neni a nikdy to nebylo o trhanem obrazu, ti frkulini, kteri rikaji, ze to vidi, proste lzou. Pro nas hrace singleplayeru je 60Hz alias 60FPS naprosto pohodove cislo a nikdy vic potrebovat nebudeme s vyjimkou VR hrani, tam je myslim nutnost 90FPS, aby to bylo plynule. U hracu multiplayeru nutno zduraznit u hodne moc dobrych hracu multiplayeru jde o to zkraceni reakcnich casu, takze monitorum se treba 144Hz rozumim, ovsem ti lide potrebuji RTX2070 na fullHD a RTX2080Ti na 4K, pokud chteji zaroven plne detaily, takze to leze do penez.