Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro vývoj mobilní hry

Ahoj,
obracím se na vás s prosbou o radu. Už nějakou dobu mám chuť zkusit si vytvořit hru na mobil. Mělo by jít o jednoduchou hru typu simulátor, kdy se čtete rozhovory s postavami a klikáte na možnosti, co chcete dělat a máte možnost za herní body kupovat nějaké předměty. Po přečtení několika článků si říkám, že by bylo určitě lepší zkusit hru tvořit v nějakém creatoru, protože naučit se programovat chce plno času a člověka by to takhle v začátku odradilo. Proto se chci zeptat, jestli by mi někdo poradil program vhodný ke tvorbě takové hry. Na netu jsou jich mraky, většina co se mi podařilo najít mi ale od pohledu připadala spíš na tvorbu PC her, teda nevím, jestli hledám správně, ale pokud se v tom někdo vyzná, ocením pomoc.

ak sa chcete naucit programovat hry, tak skorej ste mali začať s jednoduchými kobzolovími programamy, pak textovky hry, a až po pochopení základov jazyka a algoritmizácie bych ste mohli začať nejakú komplexnejšiu mobilnú hru.