Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HyperX Cloud II - nejdú v mobile

Zdravím, chcem sa spýtať, má tu niekto slúchadlá HyperX Cloud II? Dnes som si ich kúpila a z nejakého dôvodu ich žiaden telefón u nás doma nechce rozoznať pokiaľ nie je pripojený mikrofón. Neverím, že tie slúchadlá nemôžu ísť v mobile bez mikrofónu. Nejaké riešenie? Je to chyba slúchadiel, ktorú treba reklamovať?

Ty sluchátka nejsou určená na poslech na mobilu. Je to jejich vlastnost, není co reklamovat. Dá se to obejít občas tak, že se připojí mikrofon a po detekování mobilem ho odpojit.

Měl sis koupit jiná, pokud mají sloužit hlavně na poslech na telefonu. Např. Steelseries Arctis 3 nebo 5.

Prečo by nemali byť určené aj na počúvanie na mobile? Majú predsa normálny jack konektor. Na krabici je napísané: "PC, Xbox One, PS4, Wii U, Mac & Mobile". Chcela som univerzálnejšie slúchadlá na hry aj s dobrým zvukom na hudbu a úpravu zvuku, tieto mi prišili ako najlepšia voľba. Nehovoriac o tom, že som ich videla už niekoľkým ľuďom pri cestovaní busom (nemyslím, že títo ľudia počúvali na nich hudbu cez ntb).

Inak po dlhšom googlení som tento problém vyriešila. Na android stačí apka SoundAbout, no nemám android takže mi to úplne nepomohlo. Čo ale pomohlo aj na mojom mobile je prepojiť tie slúchadlá do mobilu cez ešte jeden kábel, napr. predlžovací jack kábel. (vďačím tomuto videu - https://www.youtube.com/watch?v=M5I4tyo-Os0) Ale aj tak ďakujem za koment.

Veď tomuto predsa rozumiem, len nerozumiem tvojmu komentáru, že "nejsou vhodná" pre mobil. To že je potrebná na pripojenie redukcia nutne neznamená, že nie sú na mobil vhodné. V jedenom komentári, v článku čo si mi tu postol, nejaký týpek píše, že na samsungu s8 nemá s týmito slúchadlami problém, z čoho mi teda vyplýva, že sú mobily (predpokladám, že to budú novšie modely), ktoré ten 4-pólový female jack majú.

No rvát redukci kvůli poslechu už není zcela vhodné - zapomeneš ji a jsi víš kde.
Touhle metodou by se dali vlastně považovat rgb sluchátka taky jako vhodná - vyřešíš jen externí napájení, takže pár kabelů, powerbanku a je to - jsou vhodná.
To je fuk, ať si každý používá co chce přece ;-) já bych to ale nechtěl, proto za mě, ne nejsou vhodná. Navíc jsou primárně dělaná jako headset ke kompu.

Rovnako ako si zabudneš redukciu si môžeš zabudnúť aj slúchadlá alebo telefón, čiže to asi nie je úplne najlepší argument. A neviem či si to postrehol ale sú už telefóny, kde bez redukcie žiadne klasické slúchadlá nezapojíš (viď napríklad iphone 7). Netvrdím, že používanie redukcie je ideál ale zapojenie jedného kábliku naviac, ktorý ti pôvodný kábel len o niečo predĺži (v príde týchto hyperX je predĺženie pôvodného káblu aj celkom vítané, keďže je pomerne krátky) a môžeš ho tam mať pokojne zapojený stále, zas až také obmedzenie nie je.
Ale hej, ako si napísal, nech si každý používa čo chce, len keď budeš nabudúce písať niekomu radu, skús zohľadniť hneď na začiatku oba možné pohľady na problém - to čo je problém pre teba, pre iného nemusí :)