Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS4 Slim nebo Pro k 2K monitoru ?

Zdravím, zvažuji že si koupím konzoli PS4 jen pro Exkluzivky, a chtěl bych vaše názory jestli se to vyplatí jen kvůli exkluzivkám

Taky nevím jesli si mám koupit PS4 PRO nebo SLIM verzi, teď na alze maj slim verzi 1TB se hrou God Of War a Detroid: Android Become human v ceně

Zatím bych si chtěl dost zahrát hry jako Android become human, last of us, until dawn, horizon zero dawn

Mám monitor AOC AG271QG - LED monitor 27 1440p a četl jsem, že obě verze se downscalují na 1080p je to pravda ?

Chtěl bych vaše názory abych se mohl líp rozhodovat

Díky moc

jelikoz xbox nema nic

- To je vec nazaru, na Xbou hraju hodne zavodni hry jako kuprikladu Forza, jaké ma zavodni hry treba PS4 ? Porovnavat Switch a XBOX snad nemyslis vazne . (toto spis smrdi zaujatosti ]:) proti XBOX)
- Ostatni hry co hraju, jako Falllout4, Witcher 3 a dalsi velké tituli jsou na obou konsolich. IMHO !! Na PS se pytel titulu také neroztrhl, kdyz nebudu pocitat ty Japonské.
* Me spis zajimaji : Gears Of War Forza 6/7, State Of Decay 2, Halo 5, Halo Wars 2, Recore, Quantum Break, Forza Horizon, Train Simulator, jestli se nepletu, ani jedna neni na PS (s Sea of thieves + Dead Rising 4 si nejsem jisty). Proto si myslim ze je to vec nazoru.

PS : Napsal jsem jen technicky FAKT, co ma spolecného panenko skakava spolecného s nejakou propagandou ? To jako kdyz napisu, za na 4K@UHD je lepsi XBOX S jak PS4 ktera UHD Bluray prehravac nema, ze je to propaganda ?
* Na PS4 2K@1440 nespusti a 120Hz nenastavi, nebudu mu psat opak :-) Nebo jak zni jeho otazka ?.

nic neporovnavam

napriklad Gran turismo, Bloodborne, Until dawn, Horizon Zero dawn, Persona,uncharted, days gone atp...

tyhle hry nemuzes srovnavat s exclusivkama co jsou na ps

ale v jednom s tebou souhlasim pro nekoho kdo nema herni PC je xbox one X lepsi

a ne neni to subjektivni vlastnim oneS

Rozhodoval jsem se zdali to napsat nebo ne, ale protoze v tom nesmyslu pokracuji i dalsi, tak to napisu:

2K = 2048 × 1080

tazatel ma nejspis monitor 2560 × 1440 = QuadHD --- Prosim drzme se spravne terminologie a nezavadejme pojmenovani 2K a 4K tam, kam rozhodne nepatri. Dekuji.

Jezisi kriste .. :-)
UHD taky neni 4K kdyz se to tak veme.. Muj monitor 2560 × 1080 je UW-FHD né 2.5K.
* Snad nemusim vytahovat vsechny pripsevky z IT poradny kde uvadis 2K, nikdo nebude uvadet 2.5K (2400 × 1350), nebo 2.2K, uvedes 2K@ s upresnenim 1440p "jde i o to, aby to tazatel vubec pochopil, je to jen PUBLIC poradna, kde se na takové veci snad berou s ohledem, nebo za kazdym chodit a rikat to neni Mb ale MB, to neni Mo ale etc etc", fakt je to reseni blbosti, i kdyz ano, technicky je to pravda. (ale to uz do toho muzeme rovnou zahrnou oznaceni pro mobily).

Ja jsem to take pouzival nespravne, protoze jsem to nevedel, takze jiste me spatne pojmenovani dohledas. Nicmene jsem pak na to tema cetl velmi dobre napsany clanek, kde autor prave vysvetloval, jak je to oznaceni nesmyslne a akorat do situace prave vnasi nejasnosti, se kterymi maji lajci potom potize. A ze prave lide znali IT by se meli vyjadrovat spravne a nedelat bezne populaci ve vyrazech zmatek.
Proto jsem tedy se zacal drzet spravneho oznaceni nebo pisu primo rozliseni nebo alespon pisu i spravny tvar, aby se vice rozsiril mezi lidma a prestali se pouzivat nejasne a matouci tvary.

Napriklad nekdo oznacuje FullHD = 1920x1080 = 2K a nekdo rika QuadHD = 2560x1440 = 2K, ani jedno 2K neni spravne a oboji je stejne spatne a nelze rici, ze se jeden myli vice. To ovsem do situace vnasi velkou nejasnost, protoze rozdil mezi 1920x1080 a 2560x1440 je treba pro ucely narocnosti PC her velky.

FullHD = 1920x1080
QuadHD = 2560x1440
UltraHD = 3840x2160

2K = 2048x1080
4K = 4096x2160

Pro uplnost dalsi rozliseni na ktere lze narazit, ale cim dal mene casto:

VGA = 640x480
XGA = 1024x768
SXGA = 1280x1024
UXGA = 1600x1200
WSXGA+ = 1680x1050
WUXGA = 1920x1200
QXGA = 2048x1536
WQXGA = 2560x1600

Díky, za příspěvky, asi si nakonec koupím PS4 Slim, už jen pro to že psko kupuji jen kvůli exkluzivkám a v ceně maj 2 exkluzivky, na ostatní hry mám nadupanej komp, takže to asi tak bude nejlepší