Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou mají a budou mít cenu originální staré hry??

Zdravím.Mám takový nevšední dotaz.Dneska jsem si prohlížel moje originální staré hry které pro mě mají nevyčíslitelnou hodnotu a říkal jsem si jaká by mohla být za pár let jejich peněžní hodnota... Mám tu třeba re-volt original a dneska jsem ho našel na netu za 700 ::) ::) ::) nebo třeba originální unreal 1, NHL 2002 a pár dalších.Já se jen ptám jestli to mám opatrovat jako oko v hlavě a cena půjde stále nahoru nebo po tom za 10 let neštěkne ani pes.Ten revolt mi ale vyrazil dech nechápu jak bych po někom za to CD mohl chtít 700kč :DD

Tak třeba pokud se jedná o ten revolt už je rozbalený ale není k tomu CD key prostě nainstaluješ a hraješ :) Pár škrábanců tam je no.Další dvě hry to samé.Jinak sem ted koukal na amazonu na mojí velmi velkou srdcovku soldier of fortune 1 a ta tam je dokonce za 50 dolarů :D a mám originál taky.Ten je ale v lepším stavu cd skoro nepoškrábané originální manuál a krabička :D

Hodne krabicovek ma aktivacni klice na ruzné DLC a predmety, kdyz je aktivujes, tak ke hre uz asi nebudou. U krabicovek je bezne, ze maji aktivacni klic pro aktivaci treba na Steam = vazana na nejaky ucet.
* Takze kdyz je na krabicovce treba zezadu napsane, ze ke hre je i DLC, nebo pack obleceni, ruzné predmety do hry a neni, tak jakou to muze mit cenu, kdyz to neni kompletni ?

Pokiaľ sa bavíme o fakt starých hrách, tak tie sa ešte neaktivovali cez steam a podobné platformy. Čiže ak má originále cd-čká hier, ktoré sa online ani kúpiť nedajú, pre niekoho cenné fakt byť môžu. Spomínané Soldier of fortune 1 som napríklad hľadala a nikde sa tá hra už zohnať nedá, takže verím že sa cena za originál disk môže šplhať vysoko. I keď osobne by som 50 eur za tak starú hru asi nedala.

Povedala by som, že pokiaľ na tie hry nevznikne digitálna verzia (ako nedávno Mafia) a boli veľmi obľúbené, hodnotné tie cd určite sú. Možno bude cena časom stúpať ale nemyslím, že sa bude šplhať o moc vyššie ako za aktuálne áčkové tituly. Treba ale počítať, že potom čo sa objaví digitálna verzia hry, cena za cd určite dosť klesne.

Je to ruzne. Priblizna hodnota starych her je 0 az 1000 Kc. Proste pro hry obvykla cenova relace. Neda se obecne predpokladat, ze by cena sla nahoru s casem. Samozrejme jako u vseho jineho, i ve hrach se najdou sberatele a ti jsou ochotni dat vic, zase bude zalezet i na tom, jak moc hra byla popularni a kolik lidi ji ma doma a muze pripadne sberateli prodat.