Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde text v hrách

Dobrý deň

Preinštaloval som si Win10. (mal som Win 10 len už som mal bordel v PC tak som ho nakomplet preinštaloval) Keď som si znovu nainštaloval hry, ktoré mi fungovali bez problému, nastal problém, že po spustení nevidím žiadne texty ani v jednej hre.

Vie mi niekto poradiť čo by to mohlo byť za problém?

Ďakujem

Išiel som na stránku HP (mám HP ProBook 430) našiel som tam drivers pre grafiku a chipset. Stiahol, nanštaloval.

Reštartoval no zmena žiadna. Dokonca v jednom programe (práca) mám namiesto niektorých písmen úplne iné znaky. Najmä ak sa jedná o písmenka s mäkčeňom.

Čo robím zle?

Vďaka

Takže iná jazyková sada. Nemáš tam SK jazykovú sadu, pri preinštalovaní (možno si si to nevšimol pri tom preinštalovaní) si nedal jazyk inštalácie "slovenčina" (Slovensko)
[ako-nainstalovat-windows10.jpg]
ale nechal si pôvodné English (United States)
[W10install-01.jpg]
Potom samozrejme znaky s diakritikou nezobrazí, nahodí tam iné znaky.