Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké kultovní hry pravděpodobně rozjedu na tomto PC? :)

Ahoj,

na chalupě mám poměrně starý PC. Pochází z roku 2003, má Windows XP Professional a RAMku asi 768 MB (tuším, že jsem tam měl 256 a šoupl jsem k ní později ještě 512ku) - grafiku a procesor si už bohužel nepamatuji, ale řeknu k tomu toto:

V pohodičce mi fungují hry typu:
GTA: Vice City
Grafika: 32 MB
CPU: 800 MHZ
RAM: 128 MB

...nebo: Unreal Tournament 2004
Grafika: 64 MB
CPU: 1.0 GHz
RAM: 128 MB

...takovej DOOM 3, to už bylo vidět, že počítač je na vrcholu, šlo to dohrát, ale občas se to zaškubalo a neměl jsem to na žádné High detaily - měl jsem to možná i úplně na LOW a občas to bylo takové téměř střílení na prázdno plné lagů...
Grafika: 64 MB
CPU: 1.5 GHz
RAM: 384 MB

...a konečně: hry typu Titan Quest mi můj PC vůbec nespustil
Grafika: 64 MB
CPU: 1.8 GHz
RAM: 512 MB

Takže hledám hru, která má ideálně
Grafiku: 32 MB
CPU: 800 MHz
RAM: 128 MB

...a pro funkční hraní bych tam viděl strop:
Grafika: 64 MB
CPU: 1.3 GHz
RAM: 256 MB

Jaké znáte dobré hry z počátku milénia, které bych si na tomto počítači mohl zahrát? :)

loading...

Ještě jsem chtěl dodat, mám docela širokej žánrovej záběr, ale nejvíce mě baví RPG a pak takové ty arkádové skákačky typu Rayman, Tony Hawks, Aladdin, Sonic atd... Ale občas si i zahraju nějakou FPS střílečku, ale více mě baví hry, kde máš co nejvolnější možnosti (samozřejmě vzhledem k roku vydání a technologii hry) - Takže ze všeho nejraději mám věci typu GTA, The Elder Scrolls, Diablo, WoW apod...

Baldury (Baldurs Gate 1/2, Icewind Dale, Planescape Torment)
Deus Ex
Unreal
Half Life (+Blueshift/Opposing Force)
Quake 1/2/3
Doom 1/2
Heretic
Hexen
Requiem: Avenging Angel
Kingpin
Postal 2
Serious Sam
Hitman
Turok
FEAR
Aliens versus Predator (2000)
Blood 2
Sniper Elite
Hidden and Dangerous 1/2
Operation Flashpoint
UFO trilogie (Aftermath, Aftershock, Afterlight)
Original War
Nox (imho mnohem lepsi nez proflakly Titan Quest)
Dungeon Siege
Divine Divinity
Might and Magic 6/7/8
Commandos
Jagged Alliance
Silent Storm
Splinter Cell
Thief
Far Cry
Gorky 17
Tomb Raider
Soldier of Fortune
No One Lives Forever
Parkan
.

Netusim co ti z toho pude a co ne, tech her je kvantum a kdyz nebudes konkretnejsi tak se tezko radi. Taky muzes vyzkouset dosovky (napr. Gods, Another World nebo Chaos Engine)

Docela me urazi, ze tu jeste nezaznely legendarni hry jako fallout 1, fallout 2 a vynikajici fanouskovska modifikace fallout 1.5 resurection ci jak se to jmenuje. Doporucuju, jedna se fakt o legendy izo rpg zanru, hratelnost je stale vyborna a mas nadesitky hodin vystarano.