Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strategie - Total War?

Zdravím,
hledám podobnou hru jako Knights of Honor. Prostě strategie, kde se buduje, zabírá, řeší diplomacie.
Koukal jsem na hry Total War, ale je jich strašná spousta. Jaká stojí nejvíc zato?

Total War patri mezi licence na kterych jsem stravil snad nejvice casu
Zvoleni verze je od toho, za jakou fiction chces hrat, jestli Asisa/Japan tak TotalWar ShotGun, jestli za rimany tak zvolis patricnou edici ..

[TiP] ~ Jestli mas alespon trochu lepsi HW sestavu, opravdu bych doporucil "Total War Atilla"
- Attila mam odehranou snad stovku hodin, muzes napadnou Franky Vikingy, nebo se ponoris do destrukce Evropy s kocovniky, nebo si na vlastni kuzi skusis ovladnou kontinnet Rimskou vypravou ..
* Kazda fakce ma své nabozensvi, styl mest a bojovniku, jina politika, lova maji treba otravené sipy a podobne, kde too rozdilné chovani dela hru o to zajimaveji a zmenou jen urcite fakce se zmeni tyl celé hry, kde se nemusis bat, ze kdyz uz dohrajes treba z Franky do konce, ze za Vikingy to byde to samé, nebude, hrat za Vikingy je zcela rozdilné, vikingové maj velmi silné namornictvo a moc nedelaji osady, jen vetsinou dojdou vyloupi, vemou otroky a odjedou, kdezto treba o proti treba Rimaum, kteri spis kolunizuji.

- Podstatna a dulezita cast ve hre, je i POLITIKA, bez keteré neni vytezstvi jednoduché a vetsinou se nedostanes daleko, behem hry je zapotreby povysovat své bojovniky, nechat nekoho otravit, zavradit, rozvyjet vlastni rodiny kmen, treba svatbou, osazovat politické osoby do mest, coz ma dopad jak na poslusnost, tak nabozenstvi a spustu dalsiho, tvorit aliance...
* Vetina boju, jde jen odkliknout AUTOMATICKY BOJ, kde popripade nemusis ani na bojové pole, ale zde by hra stracela hodne na své podstate a byla by skoda o neco takového dojit :-)

- Snad patri i mezi ty graficky nejlépe propracované, toplati i pro AI protivnika.

[Hned na druhé misto bych posadil "Total War Rome II"].
- Zde se muzes dostat do kuze Spartanu pro dobiti uzemi po Rimskych nepokojich...
* Vsechny Total War maji velke mnosti objektu, map, postav a spoustu dalsiho zdarma ve Steam Workshop

[Negativni bod] :
- Za snad nejvice negativni polozku bych oznacil cenu DLC, kde ano, zpravidla staci i zakladi verzi s historii a zakladnich par fakci, ale cela edice + vsechny DLC mohou vyjit draho, duvod, proc jsem nezakoupil "Total War Warhammer II" , kde bez DLC sit u hru poradne snad ani nevyhutnas, to neplati jen pro Total War, ale spousta dalsich her, pouziva tu samou politiku nakupu DLC a Season passu, jako Dead Risig 4, kde bez DLC ta hra nejde ni dokoncit a podobne ..

[Dodatek]:
- Jak Total Wr Rome II, tak i Attila maji poporu 'ceskych' titulek, tah hru muzes hrat i cesky..