Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry v 1920*1200 (16:10)

Zvažuji toto rozlišení LCD a chci se zeptat těch, co takový monitor mají: jaká je podpora her? Není to tak specifické rozlišení, že ve většině je nutno počítat s černými pruhy?

Dotaz jsem dal i na PC větev.

prostě tam máš někde černé pruhy, předpokládám

A jak to mas ted? Vzdyt rozliseni 5:4 zdaleka kazda hra neumi. Ja mam tu zkusenost, ze pokud hra dane rozliseni neumi, tak v automatickem modu zvoli nejblizsi rozliseni a obraz na nej proste roztahne. U nekterych her je to nastavitelne, ale vetsinou ne. Starsi hry naopak nechavaly cerne pruhy at uz po stranach nebo nahore a dole.

Her mám nainstalováno mnoho set, černé pruhy mám snad akorát ve Far Cry 4. Dá se to sice roztáhnout na celou obrazovku, ale obraz je pak deformovaný, což určitě nechci - jako když si nějaký umělec starý pořad v TV v PALu (4:3) roztáhne na celou plochu (16:9) a kouká na to.

A řadu indie/logických her hraju v okně (BigFishGames), jde o starší kousky v nízkém rozlišení (max 800*600) a na celé ploše to nevypadá nijak pěkně.

Jinymi slovy tve obavy jsou zbytecne, horsi nez ted to nebude.

Mimochodem 16:9, 16:10, 16:12 (4:3), 16:13 (5:4) zaokrouhleno z 12,8.

4:3 je historicke dlouho pouzivane rozliseni, dnes je zase peferovane 16:9. Tim, ze 16:10 lezi mezi, tak roztahnuti obrazu z jednoho nebo druheho obrazu zdaleka neni tak hrozne a prilis to nevnimas, takze ani to neni problem. Samozrejme pokud jsi neco roztahoval z sirokouhleho na 5:4, tak to musel byt opruz.

V postate 1280x1024 je jedine historicky masove pouzivane rozliseni formatu 5:4, takze na 16:10 ocekavej rozhodne mene problemu nez jsi mel doted.

Urcite nechces vzhledem ke grafice noveho PC ten 27" monitor QHD 2560x1440, coz je 16:9? Ja byt na tvem miste, tak bych nevahal. Samozrejme, kdyz mam novy monitor teprve 3 roky a tehdy byly ty 27" s QHD za dvounasobnou cenu, tak holt zustanu u soucasneho 24" 1920x1200. (Ovsem v posledni dobe hraju cim dal vice hry na TV, ktera ma 40" 1920x1080.)

takze na 16:10 ocekavej rozhodne mene problemu nez jsi mel doted

No, já neměl nikdy žádné problémy (jen ve FC4 jsou dole a nahoře černé pásky), takže to mohu být v klidu :-)

Až nastane ta správná chvíle, půjdu tedy do 1920*1200 (to má myslím 23 nebo 24"). Větší opravdu nechci, nevleze mi to ani rozumně na stůl. A nepotřebuji si ukroutit hlavu.

Delej jak myslis, podle me delas chybu. Zvlast kdyz na tom monitoru i hrajes. Ja teda pokud mi monitor bude slouzit, tak menit nebudu, ale hlavne z toho duvodu, ze chci casem na hry vymenit tu soucasnou TV za nejaky velky monitor pripadne TV, ale aby to bylo delane i na hry, soucasna TV neni zadny zazrak. No a asi to bude za hodne penez, takze si douho nebudu moci dovolit menit cokoli dalsiho.

Já jsem pořád spokojen s 19" 1280*1024 a to zatím neměním. Jen jsem si chtěl ujasnit podporu 16:10 oproti 16:9, protože preferuji vždy "co nejblíž čtverci".

Bohužel, jak píšu výše, 1920*1920 má nejen přestřelenou cenu, ale ani není ve hrách vůbec podporován. Všichni chtějí nudle - já jsem proti nim.

A už vůbec nejsem fanda velkých TV. Na běžné sledování SD vysílání opravdu velmi vhodné… satelit ani kabel nemám (nemíním platit ani halíř navíc nad povinnou daň české televizi a rozhlasu), takže nějaké HD vysílání u nás doma nehrozí, stejně se aktivně na TV díváme minimálně, spíše tam občas něco hraje jako kulisa v kanclu..