Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Minecraft-lagy

Ahojte, nedávno som sa rozhodol, že si zahrám Minecraft. Stiahol som si nejaký texture pack, módy (OptiFine, Xaero´s minimap), spustil som Sp a každých pár sekúnd mi dropovali FPSka. Skúšal som odinštalovať texture pack, módy a keď ani jedno nepomoholo, preinštaloval som hru. Výsledok bol ale rovnaký až na to, že mi dropovalo pri V-Sync iba približne 2-10 FPS. Ale ono pri 60 FPS je tam ten rozdiel dosť vidieť. Skúšal som dať do Minecraftu aj väčšiu priepustnosť RAM (5GB), čo ale pomohlo iba tak, že sa mi zvýšil počet FPS a dropy stále pretrvávali. Grafické nastavenia som dal na minimum, nastavil prioritu procesu na vysokú a vlastne som skúsil skoro všetko čo som prečítal na internete. Problém ale stále pretrváva. Ešte by som chcel podotknúť, že v MP mi hra ide plynulo a bez nejakách zásekov či dropov.

PC Specs

-GPU - GTX 750Ti (2GB)
-CPU - Intel Pentium G3258, 4200 MHz (Takt z 3,2 GHz)
-RAM - 8GB
-HDD - Seagate Barracuda 7200.14 1000GB s

PS: Javu mám aktualizovanú, PC sa neprehrieva a mám 64-bit Windows.

Předmět Autor Datum
Jo, Minecraft je snad nejnáročnější (na zdroje) hra co znám a mám :-) Máš slabý PC. - zkus vypnout…
L-Core 27.11.2017 08:32
L-Core
Ďakujem za radu. Problém som už ale vyriešil nainštalovaním OptiFine a jeho nastavením. Čo sa týka V… poslední
15465 27.11.2017 10:12
15465

Jo, Minecraft je snad nejnáročnější (na zdroje) hra co znám a mám :-)
Máš slabý PC.

- zkus vypnout V-Sync. Já to mám úplně všude zapnuté, jen v Minecraftu to vypínám..
- zkoušej snížit (vím, pak to vypadá blbě)
- nezapínej ve hře shadery, dej pryč texturepack a (dočasně) všechny modifikace
- projdi si OptiFine a nastav optimální hodnoty
- snad máš, ale každopádně si ověř, zda ti hře běží na 64-bit Javě. Pak do launcheru zkus zadat:

-Xmx5120m -Xms5120m

--
Mám i5-3570, 8GB RAM a nV770/2GB a když jsem na blaze farmě v Netheru - a čekám, až mi do "zásobníku" těch skřetů napadá jejich dostatečný počet (i stovky), padne mi fps na 0-1(!). Jsem rád, že vůbec se mi daří je likvidovat. S ubývajícím počtem živých blaze-ů pak fps roste, za chvíli je na normálu, vysoko nad 60.

Podobné snížení fps pociťuji (na cca 15-20), když se podívám směrem ke své králičí farmě. Stačí se otočit jinam a hned mám 80. Zajímavé, že nic takového se neprojevuje u ovcí, kde jich mám v ohradě snad 500 nebo na zombie pigman farmě.

Ďakujem za radu. Problém som už ale vyriešil nainštalovaním OptiFine a jeho nastavením. Čo sa týka V-Sync, tak s tým problém nemám. Keďže mám 60Hz monitor, tak to vyzerá celkom pekne a hlavne sa ten obraz netrhá pri minimálnych zmenách FPS. Procesor je low-budget hlavne na prácu, ale hry ako Minecraft si myslím, že pri bežných podmienkach by mal zvládať plynule pri zapnutej V-Sync. Priepustnosť RAM som nastavil späť na 1024M a zatiaľ postačuje. Problém mohol byť aj v disku, keďže somariny od Windowsu spôsobovali 100% využitie disku. Zaujímavé je len to, že keď som mal nainštalovaný OptiFine pred nejakou dobou, tak FPS mi stále dropovali pri minimálnych grafických nastaveniach (teraz mám všetky nastavenia mimo OptiFine na max). Mám taký pocit, že to bol ten istý OptiFine, ktorý som iba vytiahol zo stiahnutých súborov a dal naspäť. Je možné, aby to bolo 100% vyťažením toho disku? Rád by som vedel čo bolo riešením, keďže som OptiFine a problém s diskom vyriešil ešte pred zapnutím Minecraftu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru