Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 60hz monitor a FPS

zdar uz som vas dlho neotravoval :) mam 60hz monitor a hry mi bezia 100+fps a mna by zaujimalo ci existuje nejake optimalne FPS pre 60hz tak aby mi to nerobilo tie ciary na monitore tie deformacie....ano V-sync to vyriesi ale aj spomaly reakcie....taktiez viem ze sa daju kupit monitory z Freesync ale nato nemam peniaze....skusal som aj ze si v hre v configu nastavim 60FPS ale ciary boli este horsie vlastne len jedna v strede monitoru !:)

60Hz monitor = 60 FPS

Tohle je proste dany, muzes mit vic nebo min, pak potrebujes Vsync, nechces-li tearing, takze z toho budes mit 60 FPS nebo mene, pokud nebudes stabilne na 60 FPS a vic.

FreeSync zajistuje, ze pokud jsi jen mirne pod 60 FPS, ze nikdy nenastane nejhorsi mozny pripad a to polovina z maxima teda 30FPS, ale budes na tolika FPS kolik to zrovna da, ale urcite vzdy na nebo pod 60 FPS.

Pokud chces "videt" 100 FPS, potrebujes 100Hz monitor, respektive dnes jsou predevsim 120Hz a 144Hz monitory.

Samozrejme v kazdem pripade je dobre mit FreeSync pokud mas grafiku od AMD nebo G-Sync, pokud mas grafiku od NVidie.