Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mafia 1 pády FPS

Dobrý den rád bych se s vámi poradil kde by mohl být problém ve hře Mafia 1.
Mám nový PC.
Konfigurace:
CPU: AMD FX 8320E 3,2GHz
Ram: 8GB DDR3
GPU: GTX 1050
SSD: Samsung EVO
Problém je v tom že když jedu ve městě tak během chvíle mi spadnou fps na 10FPS a zase na 60FPS.
Nevíte kde by mohl být problém. Zkoušel jsem různě to nastavit ale nejde to. Viz. foto: https://ctrlv.cz/bHSY
Děkuji předem

Jediná věc, kterou jsem po instalaci Mafie (na výkonný PC) udělal, bylo nastavení kompatibility na Windows XP SP2.
Mám DVD hru z "Kolekce klasiky".

Funguje normálně, FPS se ze 60 nehne.
Ale mám obecně nastaveno úplně všude (kromě Minecraftu) zapnutý v-sync, na 120, 144 či 1000Hz si nehraju.